Aplinkos apsaugos komitetas – prieš taros užstato sistemos plėtrą

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas nepritarė, kad būtų plečiama gėrimų taros užstato sistema. Jei Seimas pritars komiteto nuomonei, taromatai nepriims stipriojo alkoholio bei kitų gėrimų butelių.
Lietuvoje pradeda veikti taromatų sistema
Taromatai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pakeitimų iniciatorė „valstietė“ Virginija Vingrienė tvirtino, kad leidus daugiau taros priimti į taromatus, nuo tuščių butelių būtų „atlaisvintos visos pakrantės“. Pasak jos, rūšiuojamų atliekų konteineriai, kur dabar galima mesti stiklo tarą, yra neefektyvūs.

V.Vingrienė plėsti užstato sistemą siūlė nuo 2023 metų. Jos siūlymu taromatai priimtų visų gaiviųjų ir alkoholinių gėrimų, stalo vandens, giros, sulčių tarą iki trijų litrų.

Viešosios įstaigos Užstato sistemos administratorius (USAD) vadovas Gintaras Varnas BNS anksčiau yra sakęs, kad neprieštarautų stipriojo alkoholio butelių surinkimui į taromatus, tačiau abejojo, ar pasiteisins tokia sistemos plėtra. Jis be kita ko abejojo, ar užstato sistema pakankamai patraukli dėl susigrąžinto užstato dydžio.

Užstato sistema pradėjo veikti 2016 metų vasarį. Skaičiuojama, kad gyventojai atgal suneša apie 90 proc. į rinką išleidžiamų plastiko, skardinių ir stiklo pakuočių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis