2020 m. atliktoje visų iki šiol gautų duomenų apžvalgoje teigiama, kad dauguma plėšriųjų žuvų rūšių net nemato spalvų.
Dauguma ryklių turi tik vieno tipo kūgelius – akių ląsteles, kurios fiksuoja spalvas. Dauguma žmonių, priešingai, turi trijų tipų kūgelius. Tai leidžia mums būti jautriems visai matomos šviesos spektro spalvų gamai.
Tačiau kadangi rykliai turi tik vieno tipo ląstelių, jie mato tik juodos, baltos ir pilkos spalvos atspalvius, rašoma apžvalgoje.
Net ir turėdami tokią ribotą paletę rykliai itin jautriai reaguoja į spalvų skirtumus, nes jų akys yra jautrios šviesai. Tai jiems taip pat padeda suprasti, kiek ryški yra spalva, teigiama Floridos universiteto tarptautinėje ryklių kartotekoje.
Taigi, kai plaukikai dėvi ryškias spalvas, rykliai mato ne atspalvį, o kontrastą, BBC sakė Floridos universiteto ryklių tyrimų programos direktorius Gavinas Nayloras.
Ryklius gali traukti kontrastingos spalvos
2020 m. apžvalgos autorius Nathanas Hartas teigė, kad kontrastas gali būti ryklius traukianti savybė.
Taigi ryklius traukia ne viena konkreti spalva, bet jie gali geriau matyti ryškiaspalvius žmones, nes tai yra ryškus kontrastas jų mėlynai vandens aplinkai.
Dėl to jiems gali būti lengviau jus pastebėti.
Šis jautrumas šviesai ir gebėjimas matyti dviejų spalvų skirtumą greičiausiai išsivystė tam, kad rykliai galėtų gyventi ir medžioti giliuose, tamsiuose vandenyse ir tamsiu paros metu.