ECB paskelbė 117 didžiųjų bankų, kuriuos centrinis bankas ketina tiesiogiai prižiūrėti nuo kitų metų, sąrašą.
2019 metų pradžioje tokių bankų buvo 119.
ECB pažymėjo, kad keturi pagrindiniai investiciniai bankai stiprina savo veiklą euro zonoje artėjant Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimui iš Europos Sąjungos (ES).
„Bankai, kuriuos tiesiogiai prižiūri ECB, darosi vis didesni ir sudėtingesni“, – sakoma centrinio banko pranešime, nepaisant to, kad „svarbių“ tiesiogiai prižiūrimų institucijų skaičius šiek tiek sumažėjo.
Šiais metais ECB atnaujino Šveicarijos banko UBS padalinių, taip pat „JP Morgan“, „Morgan Stanley“ ir „Goldman Sachs“ filialų priežiūrą po to, kai bankai ėmėsi pasirengimui „Brexitui“ skirtų veiksmų.
Balandį ECB paskelbė ketinąs 20 proc. padidinti priežiūros mokesčius dėl išlaidų, susijusių su pasirengimu Didžiosios Britanijos pasitraukimui iš ES, iki 576 mln. eurų.
Be bankų, kurių priežiūra reikalinga dėl „Brexito“ poveikio, nuo kitų metų ECB prižiūrės ir Italijos bankų grupę „Cassa Centrale Banca – Credito Cooperativo“.
Pastarasis bankas atsirado po susijungimų kooperatinių bankų sektoriuje, kuriuos paskatino teisiniai pokyčiai.
Tuo tarpu trys Vokietijos plėtros bankai – LBBW, „Landwirtschaftliche Rentenbank“ ir NRW.BANK – po sėkmingos lobistinės kampanijos bus prižiūrimi tik šalies finansų rinkų priežiūros tarnybos „Bafin“.