„Elektros tarifo dedamoji, kurios reikia VAE finansuoti, – 2–2,5 cento, bet tai nereiškia, kad tiek brangtų elektra vartotojui. Manome, kad dabartinį tarifą reikia optimizuoti, mažinant jo dedamąsias kai kurioms kitoms reikmėms finansuoti. Bet kokiu atveju elektros sektoriaus įmonių reguliavimas turėtų būti peržiūrėtas, nes įmonės turi veikti sveiku ekonominiu pagrindu“, – interviu savaitraščiui teigė A.Sekmokas.
Pasak ministro, svarbu, kad tarifas būtų teisingai sureguliuotas ir nekistų ilgą laiką. Bendra elektros sektoriaus peržiūra, A.Sekmoko žodžiais, galėtų keisti tarifą viena ar kita linkme, bet jis nemano, kad VAE projektas tam turės tiesioginės įtakos.
A.Sekmoko teigimu, valstybės biudžetas neturėtų būti pildomas valstybės įmonių sąskaita. Tačiau ministras sako, kad šiemet šių įmonių dividendai bus pervesti į biudžetą, nes reikia finansuoti jo deficitą esant nuosmukiui.
„Tačiau iš esmės viešasis sektorius turi sugebėti pragyventi iš mokesčių: turime jį optimizuoti ir sumažėjusias valstybės išlaidas padengti iš mokesčių, jų nedidindami. O valstybės įmonės uždirbtas lėšas reikia investuoti į ekonomikos plėtrą. Imti iš valstybės įmonės į biudžetą galima tik matant, kad ji nebeperspektyvi. Tokiu atveju gal geriau ją privatizuoti“, – interviu teigė A.Sekmokas.
A.Sekmoko teigimu, jei Lietuva atsisakytų VAE projekto, Klaipėdoje, prie suskystintų dujų terminalo, tektų statyti elektros jėgainę dujų pagrindu. Tačiau ministras tvirtino neatmetantis galimybės, kad prie projekto dar prisidės ir lenkai.