Atsistatydinus keliems britų vyriausybės nariams, krenta svaro kursas

Didžiojoje Britanijoje didėjant politiniam neapibrėžtumui, dėl kurio ima kilti abejonių dėl šalies ir Europos Sąjungos (ES) susitarimo dėl „Brexit“ likimo, ketvirtadienį sparčiai smunka svaro kursas, daugumos pagrindinių pasaulio valiutų atžvilgiu nusileidęs po daugiau kaip 1,5 procento.
Svarai sterlingų
Svarai sterlingų / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Svaro kursas JAV dolerio atžvilgiu nuo sesijos pradžios smuko 1,5 proc. iki 1,2794 JAV dolerio. Euro atžvilgiu svaras atpigo taip pat 1,5 proc., o Japonijos jenos ir Šveicarijos franko atžvilgiu – 1,7 procento.

Didžiosios Britanijos vyriausybė trečiadienį pritarė „Brexit“ sutarties projektui, bet kai kurie ministrai pareiškė nesutinkantys su tam tikromis jo nuostatomis.

O jau ketvirtadienį Didžiosios Britanijos „Brexit“ sekretorius Dominicas Raabas paskelbė apie atsistatydinimą ir paaiškino, jog negali pritarti sutarties sąlygoms.

Apie atsistatydinimą paskelbė ir už Šiaurės Airijos reikalus atsakingas Didžiosios Britanijos jaunesnysis ministras Shaileshas Vara. Jis paaiškino, jog traukiasi dėl siūlomos „Brexit“ sutarties, nes ji esą neužtikrina, kad Jungtinė Karalystė bus „suvereni, nepriklausoma šalis“.

Kiek vėliau atsistatydino ir Didžiosios Britanijos darbo ir pensijų reikalų sekretorė Esther McVey, kuri pareiškė, jog traukiasi dėl šalies išstojimo iš Europos Sąjungos sutarties projekto.

O dar vėliau apie atsistatydinimą paskelbė Didžiosios Britanijos jaunesnioji „Brexit“ ministrė Suella Braverman

Laiške ministrei pirmininkei Theresai May išreikšdama savo protestą S. Braverman rašė, kad Briuseliui padarytomis nuolaidomis „negerbiama žmonių valia“.

Ketvirtadienį T. May parlamente pristatė su ES suderintą „Brexit“ planą, tačiau jai kalbant salėje vis pasigirsdavo juokas. Įstatymų leidėjus ypač prajuokino ministrės pirmininkės žodžiai apie tai, kad „Brexit“ bus „tvarkingas“, rašo agentūra „MarketWatch“.

T.May pareiškė, kad „Brexit“ bus „sklandus ir tvarkingas“ ir įvyks nustatytą dieną – kovo 29-ąją.

Tuo tarpu ekspertai pažymi, kad vyriausybės narių atsistatydinimas yra rimtas smūgis T.May.

„Manome, kad D.Raabo atsistatydinimas yra rimtas smūgis. E. McVey pasitraukimas yra ne toks rimtas smūgis, tačiau tai, kad ji atsistatydino tuoj po D.Raabo, pablogina padėtį“, – pažymėjo „Nomura“ valiutos rinkos analitikas Jordanas Rochesteris.

„Nerimą mums kelia tai, kiek ministrų, matydami šias naujienas, nuspręs, jog geriau pasitraukti dabar, negu kažko laukti“, – pareiškė ekspertas, kurį cituoja agentūra „MarketWatch“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų