Aukso paklausa pakilo, kai trečiadienį Jungtinių Valstijų federalinio rezervo sistema (FRS) leido suprasti, jog artimoje ateityje greičiausiai sumažins palūkanų normas – pirmą kartą per dešimtmetį, – ir tai nusmukdė JAV dolerio kursą visame pasaulyje, todėl tapo pigiau pirkti geltonąjį metalą.
Aukso kainų pokytis įvyko tuo metu, kai centriniai bankai visame pasaulyje pradėjo švelninti pinigų politiką, kad paskatintų stringančią pasaulio ekonomiką, o investuotojai iš naujo įvertino prekybos perspektyvas, JAV ir Kinijai įsitraukus į ilgalaikį prekybos karą.
Taip pat šis pokytis sutapo su žinia apie tai, kad Iranas numušė JAV „šnipinėjimui skirtą droną“, tvirtindamas, kad jis įskrido į Irano oro erdvę, ir šis įvykis sustiprino įtampą su Vašingtonu bei padidino susirūpinimą dėl senų priešų konflikto.
Birželio mėnesį aukso kainos pakilo apie 10 proc., o Azijos rinkose uncijos kaina siekė 1411 JAV dolerio ir tai buvo aukščiausia kaina nuo 2013 metų rugsėjo.
Euro zonos skolų krizės metu 2011 metais aukso kainos buvo pasiekusios rekordą ir viršijo 1900 JAV dolerių.
Visgi po dvejų metų jos ėmė kristi, kai FRS pranešė planuojanti stabdyti didžiulę kiekybinio skatinimo programą, skirtą pasaulio finansų krizei įveikti. Po šio žingsnio JAV doleris sustiprėjo, todėl auksas kitų valiutų turėtojams pabrango.