Institucijos paskelbė, kad 24 mlrd. JAV dolerių (21,6 mlrd. eurų) vertės projektui „SunCable“, kuris bus įgyvendinamas atokioje Australijos šiaurėje ir kuris turėtų energija aprūpinti 3 mln. namų, suteikti aplinkosaugos leidimai.
Projektą, kurį sudarys saulės modulių masyvas, baterijos ir galiausiai Australiją su Singapūru sujungsiantis kabelis, remia technologijų milijardierius ir ekologijos aktyvistas Mike'as Cannonas-Brookesas (Maikas Kenonas-Bruksas).
„Tai bus didžiausias pasaulyje saulės energijos rajonas, kuris pranašauja Australijos, kaip pasaulio lyderės žaliosios energijos srityje, ateitį“, – pareiškė aplinkos ministrė Tanya Plibersek (Tania Plibersek).
Tikimasi, kad energijos gamyba bus pradėta 2030 metais.
Projektas, kuris bus įgyvendinamas 12 tūkst. hektarų plote, užtikrins keturių gigavatų energijos per valandą tiekimą vidaus reikmėms. Dar du gigavatai, kurie bus siunčiami į Singapūrą povandeniniu kabeliu, patenkins apie 15 proc. miesto-valstybės poreikių.
Baterijose bus galima saugoti apie 40 gigavatų
„SunCable“ direktorius Australijoje Cameronas Garnsworthy (Kameronas Garnsvortis) teigė, kad leidimų suteikimas yra „reikšmingas momentas projekto kelyje“.
Nepaisant trečiadienį projektui uždegtos žalios šviesos, dar teks gauti daug leidimų ir patvirtinimų, įskaitant darbą su Singapūro energijos rinkos institucija, Indonezijos vyriausybe ir Australijos čiabuvių bendruomenėmis.
Australija šiuo metu yra viena pirmaujančių pasaulyje anglių ir dujų eksportuotojų, tačiau šalis taip pat jaučia klimato kaitos padarinius – nuo didelių karščių iki potvynių ir krūmynų gaisrų.
Naujausiais vyriausybės duomenimis, 2022 metais atsinaujinantiesiems energijos ištekliams teko 32 proc. visos Australijos elektros energijos gamybos, tuo tarpu anglių dalis sudarė 47 procentus.