Trečiadienį paskelbti oficialūs duomenys parodė, kad spalio–gruodžio mėnesiais ekonomika augo 3,1 proc., po trečiąjį ketvirtį fiksuoto 3,4 proc. augimo.
Australijos statistikos biuro teigimu, tai buvo pirmas kartas per 60 metų duomenų rinkimo istoriją, kai du ketvirčius iš eilės buvo fiksuojamas daugiau nei 3 proc. siekęs augimas, nors ir tokiomis neeilinėmis aplinkybėmis.
Ministras pirmininkas Scottas Morrisonas tviteryje parašė, kad šalies „atsigavimas <...> vis įsibėgėja“ ir pavadino skaičius „geresniais nei visų G7 šalių ir EBPO vidurkis“.
Visgi tokio teigiamo rezultato nepakako, kad ekonomika pasiektų iki pandemijos buvusį lygį, kadangi augimas išliko 1,1 proc. mažesnis, palyginti su 2019 metų gruodžio mėnesiu.
Praėjusiais metais dėl koronaviruso pandemijos Australija patyrė pirmąją recesiją per tris dešimtmečius. Pirmąjį 2020 metų ketvirtį nuosmukis siekė 0,3 proc., o antrąjį – rekordinius 7 procentus.
Recesija paprastai apibrėžiama kaip du iš eilės ekonomikos susitraukimo ketvirčiai.
Australijos centrinis bankas šią savaitę prognozavo, kad ekonomika iki 2021 metų vidurio sugrįš į iki pandemijos buvusį lygį – gerokai anksčiau nei buvo prognozuota anksčiau.
Prognozuojama, kad didelis nedarbas dar išliks. Sausį buvo fiksuotas 6,4 proc. siekęs nedarbo lygis – 1,3 proc. didesnis nei prieš metus.
Australija iš esmės sušvelnino įvestus apribojimus, sėkmingai pažabojusi viruso protrūkius. Šalyje užregistruota mažiau nei 29 000 užsikrėtimo atvejų ir 909 mirtys.