Ministras pirmininkas Scottas Morrisonas pranešė, kad parama tiek bedarbiams, tiek įmonėms, kurios stengiasi išlaikyti darbuotojus, bus tęsiama bent jau iki metų pabaigos, o greičiausiai ir vėliau.
Australija artėjant prie pirmosios recesijos per beveik 30 metų ir mėginant sutramdyti dviženklį skaičių siekiantį nedarbą, vyriausybė padidins ekonomikos skatinimui skirtas išlaidas dviem pajamų palaikymo programoms maždaug 86 mlrd. Australijos dolerių (60 mlrd. JAV dolerių).
Beveik milijonui bendrovių, kurių apyvarta krizės metu sumenko, vyriausybė jau skyrė maždaug 30 mlrd. JAV dolerių.
Remiantis vyriausybės vertinimais, šios lėšos leido išlaikyti maždaug 3,5 mln. darbuotojų.
Pristatydamas priemones, kurios neleis premejerui įgyvendinti rinkiminį pažadą šiais metais pasiekti biudžeto perteklių, S.Morrisonas, teigė, kad skatinimo programa „išgelbėjo verslą ir išsaugojo pragyvenimo šaltinius“.
Pranešimas paskelbtas, kai maždaug 5 mln. australų antrame pagal dydį šalies mieste Melburne vėl atsidūrė karantine, siekiant sustabdyti naują užkrato bangą.
Nuo vasario iki gegužės 2 mln. australų prarado darbą arba jų darbo laikas buvo smarkiai apkarpytas, o protrūkis Melburne gali dar labiau pagilinti šią krizę.
Šalies finansų ministras Joshas Frydenbergas paramos paketą apibūdino kaip „didžiausią ekonominę priemonę“, kurią Australijos vyriausybė kada nors buvo patvirtinusi, ir pažymėjo, kad ekonomika patyrė didžiausią smūgį per mažiausiai 100 metų.