Struktūrinio nedarbo problema išryškėjusi ne tik Lietuvoje, bet ir Austrijoje, todėl Austrijos federalinio darbo ministras M.Kocheris mano, kad valstybėje svarbu turėti balansą tarp visų išmokų sistemų: kad šios užtikrintų pajamas darbo netekimo atveju, tačiau suteiktų paskatas priimti darbo pasiūlymą, kai jis gaunamas.
Interviu 15min M.Kocheris taip pat papasakojo, kad per pandemija Austrija į savo teisės aktus įtraukė hibridinio darbo sąvoką, kuri paaiškina, kokius įsipareigojimus turi įmonės ir darbuotojai, kokios mokesčių lengvatos gali būti taikomos tiems, kurie dirba iš namų.
Apie visa tai – interviu su Austrijos federalinio darbo ministru, ekonomistu Martinu Kocheriu.
– Pone Kocheri, gal galite papasakoti, kokia šiuo metu situacija Austrijos darbo rinkoje?
– COVID-19 pandemija labai padidino nedarbą Austrijoje, darbo rinkos situacija šalyje buvo labai sunki. Laimė, ši savaitė yra pirmoji, kai nedarbo lygis yra žemiau prieškrizinio lygio. Mūsų darbo rinka yra beveik atsigavusi nuo pandemijos.
Tiesa, vis dar didelis yra ilgalaikio nedarbo lygis, tad per ateinančius keletą mėnesių ketiname tai spręsti. Turime didžiulę programą, kuri skirta būtent šiai problemai, ji veikia daugiau nei pusę metų. Pagal šią programą bandome kvalifikuoti ir perkvalifikuoti žmones, praradusius darbą per pandemiją.