„Moratoriumo taikymo sritis – plati, mat nurodyto dydžio paskolas turi absoliuti dauguma kredito įstaigų verslo klientų: jos sudaro apie 95 proc. visų verslo kreditavimo sutarčių skaičiaus. Siekiame, kad pagalba pasinaudoti galėtų visi, kam ji šiuo metu reikalinga“, – pranešime sakė LBA prezidentas Mantas Zalatorius.
Moratoriumą pasirašiusių finansų bei kredito įstaigų verslo klientai juo pasinaudoti galės raštu kreipęsi į savo finansų paslaugų teikėją. Atidėjimo laikotarpiu liks mokėti tik palūkanas ar kitus periodinius mokėjimus.
„Lietuvoje veikiančių kredito įstaigų susitarimas atlaisvinti įsipareigojimų vykdymą sunkioje situacijoje atsidūrusiems savo klientams yra sveikintinas privataus verslo solidarumo pavyzdys. Kovojant su pandemija, galimybė verslui ir gyventojams laikinai atsikvėpti prisidės prie neigiamų pasekmių ekonomikai mažinimo“, – pranešime tvirtino Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorė Jekaterina Govina.
Individualiai bus sprendžiama tik dėl tų klientų, kurie neatitinka moratoriumo sąlygų arba jau iki 2020-ųjų kovo 16 dienos turėjo reikšmingų įsipareigojimų vykdymo vėlavimų ar nemokų.
Moratoriumą pasirašė „Citadele banka“ Lietuvos filialas, „Danske Bank“ Lietuvos filialas, Lietuvos centrinė kredito unija (LCKU) ir jos finansinė grupė, „Luminor Bank“ Lietuvos skyrius, Medicinos bankas, „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialas, „OP Finance“, SEB bankas, „Swedbank“ ir Šiaulių bankas.
Šis moratoriumas yra atviras, tad prie jo galiojančiomis sąlygomis gali prisijungti visi Lietuvos kredito rinkos dalyviai, teikiantys kreditus verslui.
Moratoriumas įsigalioja balandžio 24 dieną ir galioja iki liepos 1 dienos.
Balandžio 20 dieną įsigaliojo finansų įstaigų paskelbtas moratoriumas gyventojų finansiniams įsipareigojimams: būsto paskoloms, vartojimo kreditams ir lizingo sutartims.