Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bankai už indėlius nebemoka didelių palūkanų

Didieji bankai Lietuvoje už gyventojų patikėtas santaupas siūlo itin menkas palūkanas. Laikai, kai indėlis krovė kapitalą, esą jau yra praeitis, rašo dienraščiai „Vilniaus diena“ ir „Kauno diena“.
Litai
Litai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Vos per metus lito palūkanos iš rekordinių aukštumų nusirito į giliausias žemumas. Statistika liudija, kad šiuo metu „Vilibor“ yra žemiausio lygio per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją.

Didžiuosiuose šalies bankuose už metų trukmės terminuotąjį indėlį tegalima gauti iki 2,5 proc. palūkanų.

Vis dėlto itin mažas indėlių palūkanas siūlo tik didieji užsienio kapitalo bankai.

„Didelė investicinė grąža visuomet susijusi su didele rizika. Praėjusiais metais rizika buvo padidėjusi dėl situacijos tiek vidaus, tiek aplinkinėse rinkose ir devalvacijos grėsmės, todėl palūkanos buvo tokios didelės. Padėtis ėmė stabilizuotis ir palūkanos krito“, – sakė banko „Nordea“ investavimo projektų vadovas Modestas Plakys.

„DnB NORD“ atstovas spaudai Andrius Vilkancas pripažino, kad indėlių palūkanos nebėra tokios patrauklios, kokios buvo prieš pusmetį ar anksčiau, tad su klientais tenka kalbėti apie kitas investavimo ir taupymo alternatyvas.

Vis dėlto itin mažas indėlių palūkanas siūlo tik didieji užsienio kapitalo bankai. Jie turi galimybę palyginti pigiai skolintis užsienio rinkose, tad jų nespaudžia būtinybė pritraukti pinigų vidaus rinkoje tam, kad galėtų teikti paskolas.

To negalima pasakyti apie vietos bankus. Užsienyje jie skolinasi brangiau nei didieji „broliai“, tad net ir dabar nespjauna į gyventojų suneštus litus – už juos siūlo kone dukart didesnes indėlių palūkanas,  nei yra „Vilibor“ norma.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos