„Bankera“ grupės narė „BankingLab“ apdorojo daugiau nei 42,1 mlrd. eurų vertės mokėjimų

Finansinių technologijų įmonių grupės „Bankera“ narė „BankingLab“, atsakinga už bankinių produktų vystymą (angl. core banking) per pirmus tris šių metų ketvirčius jau apdorojo daugiau nei 42,1 milijardų eurų vertės mokėjimų. Tai net 12,6% daugiau, nei buvo apdorota per visus 2023-iuosius metus.
Vytautas Karalevičius, „BankingLab Holding B.V.“ vadovas
Vytautas Karalevičius, „BankingLab Holding B.V.“ vadovas / „BankingLab Holding B.V.“ nuotr.

Vienas iš „Bankera“ įkūrėjų bei „BankingLab“ patronuojančios įmonės „BankingLab Holding B.V.“ vadovas Vytautas Karalevičius tikina, kad pernai metų viduryje atsinaujinusi „BankingLab“ komanda demonstruoja puikius rezultatus. „Auga ne tik apdorojamos sumos, bet ir pačių mokėjimų skaičius: per pirmus devynis šių metų mėnesius jau pavyko apdoroti tiek pat mokėjimų, kiek jų buvo apdorota per visus 2023 metus. Tai reiškia, kad šiemet galime tikėtis net 25% apdorotų mokėjimų kiekio augimo“, – teigia V.Karalevičius.

Šiemet „BankingLab“ atnaujino ir savo infrastruktūrą: pagreitėjo SEPA Instant mokėjimų apdorojimo greitis, sistema gali greičiau apdoroti didesnį kiekį mokėjimų. „Nuolat tobuliname savo infrastruktūrą, siekdami pagerinti procesus. Jau galime pasigirti greitesniais ir stabilesniais atnaujinimais, greitesniu versijų testavimu. Dėl efektyvesnės klientų aptarnavimo sistemos klientų užklausų eilė sumažėjo net šešis kartus. Vienas pagrindinių tai lėmusių faktorių buvo klientų programinės įrangos versijų suvienodinimas“, – pasakoja V.Karalevičius.

Šiuo metu „BankingLab“ komanda dirba ties infrastruktūros migravimu į „Amazon Web Services“, bei su skaitmeninės veiklos atsparumo finansų sektoriuje reglamento (angl. Digital Operational Resilience Act, DORA) reikalavimų atitikimu susijusiais klausimais.

„BankingLab“ siūlo bankinę sistemą (angl. core banking), internetinės bankininkystės, indėlių ir paskolų administravimo, SEPA (įskaitant SEPA Instant) ir SWIFT mokėjimų, mokėjimo kortelių (Visa, Mastercard) leidybos, bei įmokų aptarnavimo sprendimus. Pastaraisiais metais „BankingLab“ taip pat labai didelį dėmesį skiria ir įvairių reguliacinės atitikties, įskaitant pinigų plovimo prevencijos, sprendimų sričiai skirtų modulių, vystymui. „BankingLab“ teikia ir privačių bei verslo klientų pažinimo (angl. know-your-customer), ir jų automatinio rizikos vertinimo, operacijų, ir sankcijų stebėsenos sprendimus taip pat įvairius raportavimo (CRS, CESOP) modulius.

„BankingLab“ grupės klientai – bankai bei elektroninių pinigų įstaigos, tarp kurių yra ir finansinių technologijų įmonė „Pervesk“. Remiantis Lietuvos banko duomenimis, šių metų pirmo ketvirčio pabaigoje net trys iš penkių didžiausių Lietuvoje licencijuotų elektroninių pinigų įstaigų pagal saugomų klientų lėšų sumą naudojosi „BankingLab“ paslaugomis.

„BankingLab“ įkurta „Bankera“ įkūrėjų J.Dobiliausko, V.Karalevičiaus ir M.Mockevičiaus iniciatyva, kai jie 2018-2019 metais vieno didžiausių to meto finansinių technologijų įmonių įsigijimo sandorių metu iš buvusių „BankingLab“ įmonių vadovų Georg Kotomin ir Narimanto Bloznelio įsigijo įmonių, dabar sudarančių „BankingLab“ grupę, akcijas. Šių sandorių įmonių bendra vertė siekė keliolika milijonų eurų.

2023 metų vasarą „BankingLab“ patyrė reikšmingus įmonės vadovybės pasikeitimus, kai praradę pasitikėjimą dėl blogo įmonių valdymo ir glaudžių ryšių su prieštaringos reputacijos asmenimis, tuometiniai įmonių vadovai Narimantas Bloznelis ir Georg Kotomin buvo atšaukti iš vadovaujančių pareigų „BankingLab“ įmonėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų