Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Banku „Citadele“ Lietuvoje domisi Šiaulių bankas

Latviai, pasamdę konsultantus iš Japonijos, ieško pirkėjų tiek „Parex banka“, tiek nuo jo atskirtam bankui „Citadele“. Tarp pretendentų į „Citadele“ Lietuvoje pretenduoja Šiaulių bankas.
Šiaulių bankas
Šiaulių bankas / Alvydo Opulskio / 15min nuotr.

„Lietuvos rytas“ rašo, kad „Citadele“ domisi du Baltijos šalyse aktyviai veikiantys Skandinavijos bankai – „Nordea“ ir „DnB NORD“.

„Nieko negaliu pakomentuoti. Tiek valdybos, tiek tarybos pirmininkai šiuo metu atostogauja. O čia strateginiai reikalai ir, be šių vadovų, niekas apie juos negali pasakoti. Aš apie tokius planus nesu girdėjusi“, – tvirtino Šiaulių banko rinkodaros ir ryšių su visuomene direktorė Daiva Grikšienė.

Latvijos Vyriausybė kol kas nėra apsisprendusi, ar „Citadele“ bus parduodama vienu kartu, ar bus ieškoma pirkėjų jos padaliniams kiekvienoje valstybėje. Kaip pranešė Latvijos dienraštis „Telegraf“, pastaruoju atveju į Lietuvoje veikiantį banką „Citadele“ gali pretenduoti du pirkėjai: Šveicarijos „Credit Suisse“ ir Šiaulių bankas.

„Citadele“ vardas atsirado šių metų vasarą. Naujai įkurtas bankas perėmė pelningą „Parex banka“ veiklą tiek Latvijoje, tiek kitose valstybėse. Tarp jų – ir Lietuvoje.

Šiuo metu Latvijos Vyriausybė, valdanti kontrolinius šių bankų paketus, yra pasamdžiusi Japonijos konsultacijų bendrovę „Nomura“, kuri rengia pasiūlymus parduoti abu bankus.

Latvijos žiniasklaida skelbia, kad šalies Vyriausybė linkusi pirmiausiai parduoti „Citadele“ padalinius Rusijoje ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos šalyse, o likusiems pirkėjų ieškoti vėliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos