Nenorėjo atiduoti nei žmonai, nei vyrui
Artūras pasakojo šių metų vasarį keletą dienų buvęs Sakartvele, ten aplankė ir savo senelius. Į kelionę jis pasiėmė nemenką sumą grynųjų, mat planavo nuomotis butą Tbilisyje.
Žmonos, likusios Vilniuje, prašymu Artūras vasario 2 d., pasinaudodamas pinigų perlaidų milžine „Ria Money Transfer“ grynųjų pinigų perlaidų paslauga, į Lietuvą išsiuntė 3 tūkst. eurų.
Kaip jis aiškino, banke Sakartvele teko atsakyti į klausimus, įrodyti pinigų kilmę – kad tai jo atlyginimo dalis.
„Bet tai pirmas ir paskutinis kartas, kada siunčiu grynuosius“, – rėžė Artūras, pakliuvęs į nemalonią situaciją.
Vienas iš „Ria“ paslaugų partnerių Lietuvoje yra „Urbo“ bankas (buvęs Medicinos bankas), į kurį Artūro žmona atvyko atsiimti pinigų. Pirmas kartas buvo nesėkmingas, mat ji banko padalinyje apsilankė savaitgalį, o darbuotojai nurodė, kad pinigai išduodami tik darbo dienomis.
Tad į banką ji keliavo ir kitą dieną, bet pinigų vėl negavo. Priežastis – jau kita.
Pasak Artūro, jo žmona nekalba nei lietuvių, nei anglų kalbomis, bendrauti gali tik rusiškai. Tačiau banko skyriuje su ja kalbėta angliškai, tad moteriai suprasti, ko jos prašoma, ir atsakyti buvo sudėtinga. O ir klausimų ji sulaukė nemažai: kur yra vyras, kada jis išvyko ir kada grįš, kokiu tikslu yra Sakartvele, ką ten daro.
Vyriškis mano, kad įvyko nesusipratimas – galbūt žmona, bandydama kalbėti angliškai, pasakė ką nors ne taip ir banko darbuotojai suprato, jog jis Sakartvele ne tik aplanko senelius, bet iš jų gavo ir tuos 3 tūkst. eurų.
Tad „Urbo“ bankas nusprendė pinigų moteriai neišduoti – pareikalauta iš naujo įrodyti pinigų kilmę.
Po kelių dienų į Lietuvą grįžęs Artūras teigė pinigų iš banko taip pat negalėjęs atgauti.