Ieškoti naujojo „Rise Vilnius“ savininko ir siekti sklandaus „FinTech“ erdvės perdavimo pradėta nusprendus stabdyti operacijų centro veiklą Lietuvoje, pranešime paaiškina „Barclays“ operacijų centro Lietuvoje (BGOL) vadovas Marianas Andrade Gonzalezas.
„Neabejoju, kad „Rise Vilnius“ įkūrimas stipriai prisidėjo prie Lietuvos finansinių technologijų srities tobulėjimo ir plėtros. Lietuvai įsitvirtinant kaip vienam iš lyderiaujančių „FinTech“ centrų pasaulyje, norime kad mūsų, kartu su „Rise Vilnius“, pradėtas darbas ir toliau būtų tęsiamas“, – sako M.A.Gonzalez.
Jis pažymi, kad parduodant „Swedbank“ geriausiai atitiko visus kriterijus, nes siekia stiprinti savo indėlį „FinTech“ sektoriuje ir yra vienas didžiausių bankų Baltijos regione.
Pasak „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkės Dovilės Grigienės, sandoris rodo, kad Lietuva išlaikys aukštųjų technologijų inkubatoriaus lyderystės pozicijas inovacijų ir finansinių technologijų srityje.
„Esame pasiruošę užtikrinti sėkmingos „Rise Vilnius“ veiklos tęstinumą bei tolimesnę plėtrą. „Swedbank“ siekiai Lietuvoje – ilgalaikiai, norime skatinti skaitmeninių inovacijų kūrimą, atversiantį naujas galimybes gyventojams, verslui ir valstybei. Sieksime, kad „Rise Vilnius“ būtų namais skaitmeninėms inovacijoms ir augančiai finansinių technologijų bendruomenei“, – teigia D.Grigienė.
Šiuo metu „Swedbank“ paslaugomis naudojasi 7,3 mln. privačių ir 600 tūkst. verslo klientų keturiose rinkose.
„Rise Vilnius“, kurį 2016 metų liepą atidarė bankas „Barclays“, buvo vienas iš kelių „FinTech“ centrų, įsikūrusių didžiuosiuose pasaulio miestuose, įskaitant Mumbajų, Tel Avivą, Londoną ir Niujorką.
Ši erdvė – fizinės darbo vietos, renginių ir mentorysčių sesijų vieta.
Šiuo metu centras turi 64 narius bei apjungia 34 įmones. „Rise Vilnius“ bendradarbiauja su projektais „Women Go Tech“, „Future Entrepreneurs“, „Diversity Charter“, „Facebook Developer Circles“ ir „DEX Mettup“.
Savo inovacijų centrą turi ir SEB bankas.