Belgijoje nuotolinį darbą ketinama paversti struktūriniu ekonomikos elementu

Kas trečias Belgijos įmonių darbuotojas, pasibaigus COVID-19 krizei, ir toliau dirbs nuotoliniu būdu, o darbas iš namų turėtų tapti struktūriniu ekonomikos ir visuomenės elementu – tai belgų laikraščio „L'Echo“ paskelbtų sociologinės apklausos rezultatų pagrindinė išvada.
Darbas iš namų
Darbas iš namų / 123rf.com nuotr.

Apklausą praėjusį mėnesį atliko tarptautinė personalo paieškos kompanija „SD Worx“ kartu su Volonijos įmonių sąjunga. Apklausoje dalyvavo 222 įmonių vadovai.

92 proc. respondentų teigė, kad priverstinis nuotolinis darbas COVID-19 pandemijos krizės – sėkmingas ar net daugeliu atveju pranoksta lūkesčius.

„Nuotolinis darbas turėtų būti toliau vystomas. Devyni iš dešimties darbdavių yra pasirengę pasiūlyti savo darbuotojams galimybę dirbti nuotoliniu būdu. Iki krizės ši dalis sudarė tik 50 proc.“, – pažymi „L'Echo“.

Du iš penkių darbdavių ketina padidinti nuotoliniu būdu atliekamų darbų apimtis.

„Darbuotojai to prašo, o darbdaviai tame įžvelgia naudą“, – leidinys cituoja Valonijos įmonių sąjungos atstovą.

„Trečioji išvada: nuotolinis darbas turėtų tapti struktūriniu. Po krizės vienas iš trijų darbuotojų dirbs iš namų struktūriškai patvirtintu būdu“, – rašo leidinys.

Nors daugumoje atvejų nuotoliniu būdu bus leidžiama dirbti 1-2 dienas per savaitę, tokių darbų dienų dalis, palyginti su ikikriziniu laikotarpiu, neabejotinai padidės, patikslina „L'Echo“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis