Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Bendroje Baltijos šalių akcijų rinkoje tikimasi sulaukti daugiau investuotojų

Dalis privatizuotų valstybės ir Vilniaus miesto savivaldybės įmonių galėtų tapti akcijų biržos naujaisiais „arkliukais“ ir regiono kapitalo rinką padaryti matomesnę, sako NASDAQ OMX Vilniaus biržos prezidentė ir valdybos pirmininkė Arminta Saladžienė.
Eurai
Eurai / Photos.com

Anot jos, šiuo metu daugiausia perspektyvų turėtų energetikos, transporto infrastruktūros įmonių akcijų platinimai, o daugiau užsienio ir vietos investuotojų dėmesio tikimasi sulaukti kitąmet pradėjus veikti naujai bendrai Baltijos šalių akcijų rinkai, rašo „Verslo žinios“.

„Aišku, privatus verslas daugelyje sektorių dabar sprendžia išgyvenimo klausimus, bet tikime, kad bendrovės – mažmeniniai tinklai, kontroliuojančiosios bendrovės, anksčiau planavusios ateiti į biržą, sustiprėjusios vis dėlto ateis į rinką po metų kitų. Yra ir įmonių, kurios sugeba sėkmingai dirbti net šiais sudėtingais laikais, mes jų laukiame kitąmet“, – sakė A.Saladžienė.

Anot jos, teigiamą impulsą kapitalo rinkos plėtrai ir visai ekonomikai neabejotinai suteiktų įmonių, apie kurias jau prakalbo valstybė ir Vilniaus miesto savivaldybė, privatizavimas. A.Saladžienė mano, kad Vyriausybei apsisprendus, kokius akcijų paketus ir kokiose stambiose įmonėse ji norėtų parduoti išlaikant kontrolę, priklausomai nuo tų paketų dydžio, visos ar dalis akcijų turėtų būti parduota finansiniams investuotojams, o jei tos bendrovės dar nėra rinkoje, jos akcijos turėtų būti kotiruojamos.

„Šiuo metu daugiausia perspektyvų turėtų energetikos, transporto infrastruktūros įmonių akcijų platinimai. Rytų skirstomieji tinklai, VST, Lietuvos elektrinė jau yra kotiruojamos bendrovės, tačiau jų akcijų prekyba nėra aktyvi dėl mažo laisvų akcijų skaičiaus. Atsiradus daugiau akcijų rinkoje, išaugtų jų likvidumas. Ir jei Lietuvos rinkoje atsirastų bent kelios stambios likvidžios bendrovės, jos atkreiptų investuotojų, ypač užsienio, dėmesį ir į kitas mažesnes bendroves, todėl teigiamas efektas būtų visai rinkai. Iš to laimėtume dar daugiau“, – teigė biržos vadovė.

Jos teigimu, „INET Nordic“ sistemoje bus prekiaujama visose „NASDAQ OMX“ rinkose nuo JAV iki Skandinavijos ir Baltijos šalių.

„Tai leis sukurti bendrą techninę prieigą prie sistemos iš bet kurios rinkos, tai palengvins naujų užsienio narių atėjimą į mūsų rinką. Iš tiesų tai yra unikalu, nes tik Lietuvos birža niekada negalėtų įpirkti pažangiausių technologijų, o ką jau kalbėti apie tai, kad prekyba vyks globalioje, vienoje pažangiausių ir efektyviausių prekybos sistemų pasaulyje. Kitas žingsnis, prie kurio intensyviai dirbame, yra vienos Baltijos akcijų rinkos sukūrimas. Emitentams kaip ir iki šiol siūlysime kotiruotis nacionalinėse biržose pagal tos šalies įstatymus. Tačiau investuotojams atsiras didesnė ir efektyvesnė Baltijos šalių rinka, kurioje visų akcijų prekyba būtų sutelkiama vienoje vietoje pagal vienodas taisykles, taikant vienodas prekybos įmokas, prekiaujant ir atsiskaitant viena valiuta – eurais“, – sakė A.Saladžienė. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos