„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Beveik pusė naujai išrinktų Seimo narių yra turėję arba turi interesų verslo įmonėse, rodo tyrimas

​​​​​​​67 naujai išrinkti Seimo nariai yra kokia nors forma dalyvavę verslo kūrime ar jo valdyme – tiesiogiai turėję įmonių akcijų ar įkūrę įmonių, dalyvavę valdybose ar vadovavę įmonei.
Antanas Guoga
Antanas Guoga / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 2 Akcijos Seimas

44 naujai išrinkti Seimo nariai šiuo metu yra susiję su verslo įmonėmis – turi akcijų, vadovauja įmonėms, dalyvauja jų valdybose, rodo atvirų duomenų platformos „Abalt“ atlikta naujai išrinktų Seimo narių privačių ir viešų interesų deklaracijų analizė.

„Naujai išrinktų parlamentarų verslo interesų deklaravimas yra labai svarbus ne tik dėl politinio proceso ir sprendimų priėmimo skaidrumo, bet ir dėl verslo ekosistemos sveikatos“, – sako Gerda Jurkonienė, atvirų duomenų platformos „Abalt“ vadovė.

Naujai išrinkti Seimo nariai yra deklaravę interesus 81 įmonėje – 12 šių įmonių veikia didmeninės, mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių remonto srityje, 9 užsiima profesine, moksline ar technine veikla, 7 darbuojasi informacijos ir ryšių srityje, likusios veikia žemės ūkio, nekilnojamojo turto, švietimo bei kitose verslo srityse.

Daugiausiai verslo interesų – ir buvusių, ir esamų – turi su Darbo partija į Seimą išrinkti parlamentarai. 7 iš 10 su šia partija atėjusių Seimo nariai yra ar buvo susiję su verslo įmonėmis. Šiuo metu aktyvius verslo ryšius palaiko 6 šiai partijai priklausantys išrinkti Seimo nariai.

Antroje vietoje – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nauji parlamentarai. 46 proc. arba 15 šios partijos naujų Seimo narių yra arba buvo susiję su verslo įmonėmis praeityje. 12 šios partijos išrinktų parlamentarų turi ir šiuo metu aktyvių verslo interesų.

Tėvynės Sąjunga (Lietuvos krikščionys demokratai) yra trečioje vietoje su 40 proc. arba 20 išrinktų naujų Seimo narių turinčių aktyvių ir nebeaktyvių verslo interesų, susijusių su verslo kūrimu ar vadovavimu jam. Aktyvų dalyvavimą versle šiuo metu deklaruoja 15 naujų parlamento narių, priklausančių TS-LKD partijai.

Daugiausiai sąsajų su verslu naujame Seime turi Darbo partijos narys Antanas Guoga – šiuo metu jis yra 14 įmonių akcininkas ar dalininkas, įmonės, į kurias yra investavęs Seimo narys veikia įvairiose srityse– reklamos, prekybos, NT nuomos. Ramūnas Karbauskis šiuo metu deklaruoja esantis 7 įmonių akcininkas ar dalininkas – didžiausia dalis jų veikia žemės ūkio sektoriuje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs