„Minimalios algos didinimo, kurį jūs priėmėte kaip didelę šventę, rezultatas yra tai, kad nedarbo mažėjimas, kuris tęsėsi dvejus metus, sustojo. Ar jums rūpi, kad verslas nebekuria darbo vietų, yra išgąsdintas jūsų pirmųjų žingsnių?“ – ministrės klausė A.Kubilius.
Tačiau ministrės teigimu, problema yra visai ne MMA didinimas.
„Problema yra daug gilesnė. Ji tikrai nesusijusi su MMA didinimu, juolab kad infliacija suvalgė tą dalį, kuri dabar yra atkurta. Važinėjant po savivaldybes, regionus, susitinkant su vietiniais verslininkais, aiškėja, kad problema yra gilesnė – tai struktūrinis nedarbas. Švietimo sistema neatitinka darbo rinkos poreikių. Iš vienos pusės, turime nedarbą, iš kitos – žmonių, ypač inžinerinio, techninio personalo trūkumą“, – kalbėjo ūkio ministrė.
Nedarbas nustojo mažėti, jos teigimu, dėl sezoniškumo ir iš esmės darbo rinkos nepaveikė.
„Užtenka ruošti padavėjus, barmenus Didžiajai Britanijai ar slaugytojus Vokietijai. Reikia kvalifikuotų darbo rankų čia, Lietuvoje. Ir mes imamės spręsti problemas, taip pat ir formuojant užsakymą universitetams, nes inžinerinio, techninio personalo algos šiandien yra dvigubai didesnės nei vadybininkų, teisininkų“, – sakė ministrė.
Konservatorius Jurgis Razma kaltino B.Vėsaitę nesukūrus pakankamai instrumentų, kurie galėtų leisti verslui iš tiesų mokėti didesnį atlyginimą ir kurti naujas darbo vietas.
„Neneigiame, kad MMA didinti reikėjo, bet jūsų, kaip ministrės, pagrindinė atsakomybė ir yra amortizuoti poveikį verslui. Ar jūs nesuprantate, kad yra įmonių, laimėjusių konkursus valymo paslaugoms atlikti kelerius metus į priekį, iš ko tokiai įmonei padidinti atlyginimus? Jos turi atsisakyti tą daryti“, – kalbėjo J.Razma.
15min.lt jau rašė, kad MMA padidinta tikrai ne visiems minimalų užmokestį gaunantiems darbuotojams.