Iš viso specialiu lėktuvu skrido septyni žmonės: ministrė, dvi jos patarėjos, du bendrovės „Arvi“ atstovai bei du Vilniaus savivaldybės pareigūnai.
Pasak specialistų, užsakomasis reisas iš Vilniaus į Kazachstaną pirmyn ir atgal tokiu lėktuvu gali kainuoti apie 100 tūkst. litų, kitaip tariant, vienam delegacijos nariui bilietas galėjo kainuoti apie 13 tūkst. litų.
Ministrė neslėpė žinojusi, kad lėktuvą užsakė verslininkai ir tame nieko blogo nemato.
„Mūsų kolegos viceministrai, pavyzdžiui, vien Kijeve skrisdami atgal lauks šešias valandas. Na, tai žinote, ministras tiek laiko neturi“, – teigė B.Vėsaitė.
„Mes paklausėme, kiek tai kainuos, kadangi kaina pasirodė visai priimtina pagal sąnaudas, tai viskas normalu. Ir juo labiau, kad šita bendrovė dabar būtent Kazachstane“, – antradienį LNK „Žinioms“ sakė B.Vėsaitė.
Priminsime, kad Lietuvos prezidentė antradienį teigė, jog ūkio ministrės B.Vėsaitės skrydis į Kazachstaną verslo bendrovės užsakytu lėktuvu – susisaistymas su verslininkais, keliantis abejonių ministrės veiklos skaidrumu.
A.Butkevičius: geriausia ministrams nieko nedaryti, tada jie nebus kaltinami
Tuo metu A.Butkevičius „Laisvajai bangai“ trečiadienį sakė, kad, jo žiniomis, ministrė B.Vėsaitė su ministerijos pareigūnais aiškinosi klausimą, ar jos kelionė nesukelia konflikto tarp viešųjų ir privačiųjų interesų – konflikto neįžvelgta. Pasak premjero, ministrės bilietas į abi puses kainavo 2700 Lt. A.Butkevičius neatmeta, kad dėl ministrės kelionės bus paklausta Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos.
Komentuodamas pastaruoju metu padažnėjusią kritiką ministrės atžvilgiu, A.Butkevičius aiškino, kad kova prieš B.Vėsaitę prasidėjo tada, kai ji ėmėsi pertvarkyti šilumos ūkį, ėmėsi iniciatyvos perskirstyti maždaug 600 mln. Lt, kuriuos būtų reikėję grąžinti ES, pradėjo kelių valstybinių įmonių auditą.
Premjeras A.Butkevičius teigė, kad kitas labai kritikuojamas pareigūnas – Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis turi jo palaikymą. Pasak premjero, konservatoriai ir liberalai turi prisiimti atsakomybę, kad valdant ankstesnei vyriausybei sveikatos priežiūros srityje nevyko jokios reformos.
„Geriausia ministrams nieko nedaryti ir tylėti – tada jie nebūtų kaltinami“, – pareiškė A.Butkevičius laidoje „Ryto tema“.
Seimo vicepirmininkas A.Sysas: pigių skrydžių bendrovės neskraido į Kazachstaną
Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas, komentuodamas prezidentės Dalia Grybauskaitės kritiką ūkio ministrei B.Vėsaitei dėl skrydžio į Kazachstaną verslininkų užsakytu aštuonviečiu lėktuvu, pareiškė, jog pigių skrydžių bendrovės į šią Centrinės Azijos valstybę neskraido.
„Prezidentė turi teisę turėti ir pareikšti nuomonę. Ji dažnai pareiškia nuomonę, ne visada ji po to pasitvirtina. Bet šiuo atveju, kiek aš skaičiau, – neteko kalbėti su Birute, – yra sumokėti už bilietus pinigai. Gal pigių skrydžių bendrovės neskraido į Kazachstaną. Jeigu skristų, tai Birutė irgi būtų pasinaudojusi šita galimybe„.
Pasak jo, skristi užsakomuoju verslo klasės lėktuvu yra ir „neapgalvota klaida ir tų žmonių, kurie rengė kelionę, nes ne pati ministrė rengia kelionę, ne ji perka bilietus“.
„Kartais ministrai arba atsakingi asmenys pakliūna dėl žmonių, kurie ruošia tas keliones. Nes viską kontroliuoti nelabai visada pasiseka. Ir man tenka skraidyt. Ne visad pažiūri, kuo tu ten skrendi – „Ryanair“ ar „Lufthansa“, ar „SAS“, – kalbėjo A.Sysas.