Teigiamos įtakos rodikliui daugiausiai turėjo didesnės, negu anksčiau skelbta, statybų ir eksporto apimtys. Priminsime, kad tai dar nėra galutiniai BVP duomenys. Kovo mėnesio gale bus paskelbtas galutinis BVP rodiklis, tačiau jau dabar aiškėja, kad JAV turėtų pavykti išvengti ekonomikos nuosmukio.
Tradiciškai investuotojai įvertino ir savaitinį bedarbių paraiškų pokytį, kuris siekė 344 tūkst. ir buvo mažesnes negu analitikų prognozės (360 tūkst.). Be to, verslo aktyvumas vasarį didėjo labiausiai per pastaruosius metus. Tokius duomenis rinkos įvertino tik teigiamai. Tiesa, džiugiom nuotaikoms įsitvirtinti neleido valdžios atstovų nesugebėjimas susitarti ir išvengti automatinio vyriausybės išlaidų mažinimo, įsigaliojančio nuo kovo pirmosios. Permaininga prekybos sesija baigėsi akcijų indeksų verčių mažėjimais (S&P500 -0,09 proc., DJIA -0,15 proc.). Labai tikėtina, kad paskutinės minutės susitarimo respublikonams ir demokratams pasiekti nepavyks. Skaičiuojama, kad 85 mlrd. JAV dolerių išlaidų mažinimas sumažintų šalies BVP 0,6 procento. Tiesa, investuotojai tikisi, kad anksčiau ar vėliau bus pasiektas susitarimas ir išlaidų mažinimas bus atšauktas.
Penktadienio rytą Azijos rinkos neįgavo vienos krypties. Rinkos dalyviams tikintis ekonomikos skatinimo iš naujo Japonijos centrinio banko vadovo, Japonijos NIKKEI akcijų indeksas ir toliau kyla (+0,41 proc.). Tuo tarpu Kinijos HANG SENG (8.25 val. Lietuvos laiku) smuko 0,45 procento. Investuotojams optimizmo nepridėjo paskelbtas Kinijos gamybos pasitikėjimo rodiklis. Analitikai prognozavo rodiklio didėjimą nuo 50,4 sausį iki 50,5 punkto vasarį, tačiau gamybos aktyvumas lėtėjo iki 50,1.
Baltijos šalių biržose akcijų indeksų verčių pokyčiai buvo nedideli. Vilniuje aktyvesni buvo pardavėjai (-0,15 proc.), Taline – pirkėjai (+0,15 proc.). Bendrai biržose akcijų perleista už 858 tūkst. eurų. Ketvirtadienis buvo paskutinė diena, kada bendrovės galėjo skelbti metinius veiklos rezultatus, todėl naujienų netrūko. Išskirti galime puikius rezultatus paskelbusias pieno sektoriaus bendroves. Didėjant paklausai iš eksporto rinkų „Pieno žvaigždės“, „Žemaitijos pienas“ ir „Rokiškio sūris“ didino tiek pardavimo pajamas, tiek uždirbtą pelną. „Vilniaus degtinė“ išbrido iš nuostolio ir paskelbė uždirbusi 0,376 mln. litų pelno, palyginti su 2,895 mln. litų nuostoliu 2011 metais. Pardavimo pajamos taip pat didėjo. Kiek nuvylė energetikos sektoriaus LESTO rezultatai. Nors pajamos augo 1,7 proc. iki 2,284 mlrd. litų, grupė ir toliau dirbo nuostolingai (45,62 mln. litų). Vertinant bendrai, daugelio įmonių paskelbti rezultatai yra geri, todėl tiek penktadienį, tiek kitos savaitės pirmosiomis prekybos dienomis galime laukti aktyvesnės prekybos. Investuotojai bus linkę įsigyti gerus veiklos rezultatus paskelbusių bendrovių akcijų, o ir bendros nuotaikos pasaulio rinkose nėra atgrasios.