Išankstiniais fondo ekspertų vertinimais, Didžiosios Britanijos nuostoliai dėl pasitraukimo iš ES iki 2030 metų viršys 300 mlrd. eurų. O tuo atveju, jeigu Jungtinė Karalystė bus visiškai izoliuota prekybos požiūriu – ši tikimybė, fondo nuomone, yra menka, bet jos negalima visiškai atmesti, – 55 mlrd. eurų praras ir Vokietijos verslas.
Pasekmių bus „ir visai Europai, ir – ypač skausmingų – patiems britams“, pareiškė fondo ekonomikos skyriaus vadovas Andreasas Essleris. Jo teigimu, dėl „Brexit“ gali būti apribotas eksportas, sumažėti investicijos ir šalies inovacinis patrauklumas Europos ekonominiams partneriams.
Apie neigiamas Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES pasekmes taip pat įspėjo nemažai didžiųjų bankų.
Pavyzdžiui, „Bank of America“ mano, kad didelis neapibrėžtumas dėl Didžiosios Britanijos ekonomikos investuotojus, įskaitant ir vidaus, paskatins atsisakyti investicijų į šalį. Banko ekonomistai mano, kad 2016 metais Didžiajai Britanijai dėl referendumo rezultatų iškils recesijos grėsmė. Šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo 2017 metais prognozę jie sumažino nuo 2,3 iki vos 0,2 procento.
Tuo tarpu „Morgan Stanley“ prognozuoja, kad Didžiosios Britanijos ekonomikos augimo potencialas sumažės, o jos pažeidžiamumas – padidės.
Birželio 23 dieną vykusiame referendume už pasitraukimą iš ES pasisakė 51,9 proc. britų.