Konsultacijų agentūros „Synechron“ teigimu, bankai ieško būdų kitur perkelti maždaug tūkstantį darbo vietų. Vienos darbo vietos perkėlimo kaina vidutiniškai siektų 66 tūkst. dolerių.
Bankams kainuotų žmonių atleidimas ir naujų darbuotojų samdymas, nauji pastatai, infrastruktūra, nuomos išlaidos, taip pat įtrauktos ir nenumatytos išlaidos.
Tikimasi, kad finansinės paslaugos iš Londono bus perkeltos į tokius miestus kaip Amsterdamas, Dublinas, Paryžius, Frankfurtas, kur bankai galėtų išlaikyti savo „pasų teises“, kurios leidžia finansinėms institucijoms veikti visoje Europos Sąjungoje, neprašant licencijos kiekvienoje iš valstybių, kur jos veikia.
Tokie „pasai“ yra labai svarbūs Europoje veikiantiems bankams, todėl jie turės gerai pagalvoti, kuriame mieste savo klientams galėtų atstovauti geriausiai, mano „Synechron's Business Consulting Practice“ narys Timas Cuddefordas.
Gali būti, kad finansų priežiūros institucijos sudarys sąlygas Londone įsikūrusiems bankams dalyvauti bendroje rinkoje, tačiau baimė prarasti „pasus“ gali paskubinti bankus išsikelti iš Londono.
Analitikų teigimu, kiti miestai gali taip pat būti konkurencingi, todėl apsvarstyti galimybę persikelti į vieną iš jų yra verta.
Analizė rodo, kad 65 proc. darbuotojų būtų perkelta, o 35 proc. sudarytų nauji žmonės.