„Mes norime teisingos sutarties Jungtinei Karalystei, bet ta teisinga sutartis turi būti menkesnė už narystės“, – sakė J.Muscatas spaudos konferencijoje Valetoje, kurioje taip pat dalyvavo Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris.
„Mes nematome tokios situacijos, kuri po bet kokių derybų būtų geresnė nei dabartinė Jungtinės Karalystės padėtis“, – kalbėjo jis.
Didžiosios Britanijos rinkėjai praėjusių metų birželį vykusiame referendume nubalsavo už pasitraukimą iš ES, tačiau Londonas kol kas nepradėjo oficialių derybų dėl išstojimo iš Bendrijos ir jo būsimų santykių su ja.
Britų premjerė Theresa May žada pradėti oficialų dvejus metus truksiantį išstojimo procesą iki kovo pabaigos.
ES valstybės perspėja Britaniją, kad ji negali tikėtis išsaugoti savo pozicijas bendrojoje ES rinkoje, apribodama žmonių judėjimo laisvę ES erdvėje.
J.Muscatas taip pat atmetė prielaidą, kad Britanija gali pasinaudoti 27 valstybių nesutarimais siekdama sau tam tikrų nuolaidų, ir pareiškė, kad likusi ES yra neįprastai vieninga.
„Retai kada esu dalyvavęs diskusijose kitais klausimais, kuriose 27 valstybės narės iš esmės laikėsi tos pačios pozicijos“, – pareiškė premjeras.
„Negaliu pažvelgti į ateitį ir pamatyti, ar kuri nors šalis bandys sulaužyti tokią vienybę, bet dabar aš nematau, kad taip vyktų“, – kalbėjo J.Muscatas.
Vasario mėnesį Valetoje numatytas specialus 27 ES šalių viršūnių susitikimas, kuriame bus kalbama apie Bendrijos ateitį po „Brexit“. Po jo, kovo mėnesį, Romoje vyks kitas didelis viršūnių susitikimas, kuriame bus paminėtas pradžią Europos Bendrijai davusios Romos sutarties sudarymo 60 metis.
J.C.Junckeris pakartojo, kad Britanijos pasitraukimas iš ES dar nereiškia su sunkumais susiduriančios Bendrijos pabaigos, nepaisant kontinentą apėmusios didžiausios migrantų krizės ir euro valiutos problemų.
„Jeigu „Brexit“ atvejį mes laikysime pabaigos pradžia, padarysime didelę klaidą, – sakė J.-C. Junckeris. – Romos viršūnių susitarimas sutelks geriausią Europos šalių energiją“.