Kanadiečio penkerių metų darbo sutartis baigiasi 2018 metais, tačiau jis turi galimybę šiame darbe likti iki 2021 – ųjų. Didžiosios Britanijos centrinis bankas yra sakęs, kad sprendimas šiuo klausimu bus paskelbtas iki šių metų pabaigos.
Žiniasklaidos pranešimuose spėjama, kad M.Carney šia galimybe nepasinaudos. Pavyzdžiui, savaitraštis „The Sunday Times“ rašo, kad Anglijos banko vadovas nusivylė premjerės Theresos May konservatyviąja vyriausybe.
Euroskeptiškai nusiteikę konservatoriai yra ne kartą kritikavę M.Carney dėl jo įspėjimų apie ekonominį „Brexit“ poveikį.
Anksčiau šį mėnesį savo partijos konferencijoje kalbėjusi Th.May taip pat, regis sukritikavo centrinio banko politiką. Ji tuomet pareiškė, kad kiekybinis skatinimas ir mažos palūkanų normos kenkia indėlininkams.
Tačiau pasklidus kalboms, kad M.Carney 2018 metais pasitrauks iš užimamų pareigų, „The Financial Times“ vėlų sekmadienio vakarą pranešė, kad centrinio banko vadovas, „kaip kalbama, yra rimtai nusiteikęs likti savo poste“ iki 2021 metų.
„Draugai sako, kad p. Carney yra pasiryžęs ginti „Brexit“ šalininkų nuolat puolamo Anglijos banko nepriklausomumą“, – pranešė verslo leidinys.
Su vieno parlamento komiteto nariais antradienį susitikęs M.Carney pareiškė, kad sprendimą, koks jis bebūtų, priims jis pats.
Centrinio banko atstovas spaudai atsisakė komentuoti šias kalbas ar pranešimus, kad M.Carney savo sprendimą gali paskelbti jau ketvirtadienį.