Pirmą kartą buvo paviešintos britų parlamentinio pensijų fondo investicijos. Informacija rodo, kad fondas per pastaruosius metus daugiausia investavo į „British American Tobacco“ ir naftos milžinę BP. Taip pat milijonai svarų skirti naftos bendrovei „Shell“, prieštaringai vertinamai anglies kasybos įmonei „Rio Tinto“.
Pernai parlamentarų fondas į „British American Tobacco“ ir BP investavo beveik po 5,6 mln. svarų.
Pensijų fondai, į įvairius ekonomikos sektorius investuojantys milijardus svarų, jaučia visuomenės spaudimą – jie raginami neinvestuoti į įmones, kurios gamina produkciją, kenkiančią sveikatai, aplinkai, skatinančią konfliktus.
Tarp didžiausių 621 mln. svarų britų parlamentarų fondo „TOP 20“ investicijų patenka ir JAV technologinės kompanijos – „Amazon“, „Google“, „Apple“, kurias parlamentarai patys kaltino mokesčių vengimu.
„Žalioji“ parlamentarė Caroline Lucas metų metus ragino fondą atskleisti savo investicijas. Jos teigimu, investavimo strategija yra abejotina, o siekis pasipelnyti iš „vienos iš didžiausių visuomenės sveikatos krizių“, investuojant į tabako kompaniją, yra nepateisinamas.
„Jeigu mes norime apsisaugoti nuo blogiausių klimato pokyčių pasekmių, turime nedelsiant „pasukti“ ekonomiką nuo kietojo kuro link atsinaujinančios energetikos. Parlamentarai turėtų imtis lyderio vaidmens“, – kalbėjo politikė.
Paviešintas įmonių, į kurias investuoja parlamentarų pensijų fondas, sąrašas nuliūdino ir sveikatos specialistus, mat tabako pramonės produktai, jų teigimu, kasmet Didžiojoje Britanijoje nužudo 100 tūkst. žmonių.
Į farmacijos GSK buvo investuota 3,7 mln. svarų, po 3,1 mln. svarų buvo išleista perkant JAV iždo popierius, investuojant į „Lloyds Bank“ ir „Nestle“. Fondas po 2,5 mln. svarų investavo į BT, „JP Morgan Chase“ ir „Google“. „Rio Tinto“, „Apple“, „Amazon“ „Hartford Financial Services“ ir WPP buvo skirta po 1,9 mln. svarų.