Butai ir namai, kurie anksčiau graibstyte graibstyti, dabar laukia pirkėjo, rašo „Kauno diena“. Kai kurie skelbimai aiškiai išduoda, kad būstų šeimininkus ėmė slėgti paskolos. Tuos pačius butus dažnai siūloma ir pirkti, ir išsinuomoti. „Kad tik atsirastų žmogus, kurio pinigais būtų grąžinta paskola arba būtų padengtos kasmėnesinės įmokos bankui“, – meldžiasi ištiktieji finansinių nepriteklių.
Nekilnojamojo turto bendrovės „Forto siena“ direktorius Evaldas Andriejūnas pripažino, kad pagalbos prašo jau ne vienas žmogus, mėginantis žūtbūt parduoti butą ar namą, kurį įsigijo paėmęs paskolą.
Kad tik atsirastų žmogus, kurio pinigais būtų grąžinta paskola arba būtų padengtos kasmėnesinės įmokos bankui, – meldžiasi ištiktieji finansinių nepriteklių.„Nesvarbu, ar pirkinys brangus. Jei žmogų atleido iš darbo, ir 70 tūkst. litų paskolą grąžinti jam nebeįmanoma“, – komentavo E.Andriejūnas.
Bankams sugriežtinus paskolų teikimo sąlygas, grynieji pinigai tapo aukso vertės. Grynųjų turintys pirkėjai gali tikėtis didesnių nuolaidų. Pardavėjai, prispausti banko, vis dažniau sutinka gerokai nuleisti kainą, kad tik kuo greičiau parduotų namą ar butą, praneša „Kauno diena“.
Pirkėjus gąsdina ir tai, kad eurais paimtos paskolos, devalvavus litą, gali gerokai pabrangti.
Bankai kol kas neskambina pavojaus varpais dėl nemokių skolininkų. Jei klientui iškyla sunkumų mokėti būsto paskolos įmokas, pasak „Swedbank“ Finansavimo departamento direktorės Jūratės Gumuliauskienės, jis gali pasirinkti keletą jam priimtinų sprendimų. Pavyzdžiui, parduoti turtą ir padengti paskolą, atidėti mokėjimą, prasitęsti paskolos laikotarpį, susirasti paskolos bendraskolininkių ir panašiai.