Centrinės valdžios dešimties mėnesių deficitas – 1 proc. prognozuojamo BVP

Centrinės valdžios deficitas per šių metų dešimt mėnesių buvo 538,6 mln. eurų ir sudarė 1 proc. prognozuojamo 2021 metų bendrojo vidaus produkto (BVP). Centrinės valdžios deficitas buvo 2,455 mlrd. eurų mažesnis nei pernai sausį-spalį, kai jis siekė 2,994 mlrd. eurų.
Eurai
Eurai / 123RF.com nuotr.

Centrinės valdžios pajamos šiemet buvo 13,537 mlrd. eurų, išlaidos – 13,847 mlrd. eurų. Sandorių su nefinansiniu turtu pasikeitimas buvo teigiamas ir siekė 228,4 mln. eurų, išankstinius duomenis pranešė Finansų ministerija.

Mokesčiai sudarė 59,8 proc. sausio-spalio mėnesių centrinės valdžios pajamų, socialinės įmokos – 32,4 procento. Šiemet didžiausią išlaidų dalį sudarė socialinės išmokos – 59,7 proc., darbo užmokestis ir socialinis draudimas – 12,2 proc., dotacijos – 9,8 procento.

Spalį centrinės valdžios pajamos buvo 1,364 mlrd. eurų, išlaidos – 1,538 mlrd. eurų, o sandoriai su nefinansiniu turtu sudarė 32,7 mln. eurų. Spalio mėnesio centrinės valdžios deficitas siekė 206,3 mln. eurų ir, palyginus su praeitų metų spaliu, balansas buvo geresnis 401 mln. eurų.

Pagrindinę centrinės valdžios sektoriaus pajamų dalį spalio mėnesį sudarė mokesčiai (56,7 proc.) ir socialinės įmokos (33,9 proc.), o daugiausiai išlaidų teko socialinėms išmokoms (50,7 proc.).

Centrinės valdžios sektorius apima valstybės biudžetą, „Sodrą“, Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą, Garantinį fondą ir Ilgalaikio darbo išmokų fondą, nebiudžetinius Rezervinį (Stabilizavimo) ir Ignalinos AE uždarymo fondus, Žemės ūkio paskolų garantijų fondo lėšas laikomas valstybės iždo sąskaitoje, taip pat Turto banką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų