„Citigroup“ tyrimas: rasizmas JAV ekonomikai atsiėjo 16 mlrd. JAV dolerių

Rasinė nelygybė JAV ekonomikai per pastaruosius du dešimtmečius atsiėjo 16 trln. JAV dolerių, sakoma JAV banko „Citigroup“ paskelbtame pranešime.
Rasizmas
Rasizmas / 123RF.com nuotr.

Bankas, atkreipęs dėmesį į nevienodą darbo užmokestį, diskriminaciją įsigyjant būstą, švietimo skirtumus ir kitas ilgalaikes problemas Jungtinėse Valstijose, tuo pačiu pažadėjo skirti 1 mlrd. į investicijas, skirtas verslo poreikiams, susijusiems su afroamerikiečių bendruomene.

„Kova su rasizmu ir rasinės gerovės spraga yra svarbiausias iššūkis, su kuriuo susiduriame kurdami sąžiningą ir įtraukią visuomenę“, – pranešime spaudai pareiškė „Citigroup“ vadovas Michaelas Corbatas.

„Citigroup“ yra įsipareigojusi rodyti kelią ir investuoti į spalvotųjų bendruomenes, kad sukurtumėe gerovę ir tvirtą finansinę ateitį“, – pareiškė grupė.

Banko ataskaitoje pažymima, kad juodaodžių ir ispanakalbių darbuotojų darbo užmokesčių skirtumas yra „ilgai trukusios diskriminacijos darbe ir nevienodų galimybių gauti kokybišką išsilavinimą JAV rezultatas“.

„Citigroup“ atkreipė dėmesį į finansinio „pertvarkymo“ problemą, dėl kurios juodaodžiai vartotojai tapo labiau pažeidžiami ir dažniau nukenčia nuo grobuoniškų skolintojų arba nepalankių skolinimo sąlygų.

Juodaodžiai verslininkai taip pat susiduria su daugiau kliūčių gauti finansavimą nei baltaodžių įmonės, sakoma pranešime.

Išsprendus rasinio kapitalo spragas, per ateinančius penkerius metus JAV augimas gali būti padidintas 5 trln. JAV dolerių, teigia „Citigrooup“.

„Citi“ pažadėjo imtis kelių priemonių, įskaitant 550 mln. JAV dolerių skyrimą padėti spalvotųjų bendruomenės nariams įsigyti ar nuomotis būstą.

„Citigroup“ taip pat pažadėjo sustiprinti savo politiką, kad taptų „antirasistine institucija“, be kita ko, spręsdama šališkumo problemas kuriant programinę įrangą ir rengiant rinkodaros medžiagą.

JAV bendrovės, reaguodamos į visoje šalyje vykstančius protestus dėl rasinio teisingumo, ėmėsi daugiau į visuomenę orientuotų iniciatyvų, tačiau skeptikų teigimu, norint nuraminti po George'o Floydo žūties kilusią pasipiktinimo bangą, reikia imtis konkretesnių veiksmų.

Daugumai amerikiečių bendrovių tebevadovauja baltaodžiai vyrai, nors „Citigroup“ šio mėnesio pradžioje paskyrė Jane Fraser banko vadove – pirmąją moterimi, vadovaujančia tokiam dideliam bankui, o „Citigroup“ vyriausiasis finansininkas Markas Masonas yra afroamerikietis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai