„Pramonės įmonių veikla Lietuvoje itin jautri energijos, kuro, šilumos kainoms, taip pat – tarpinių komponentų ir medžiagų kainoms, paklausos svyravimams eksporto rinkose, mokėjimo atidėjimams. Šio sektoriaus bendrovės patiria dideles gamybos sąnaudas, tarp kurių – ir prievolė nuolat kelti darbo atlygį“, – pranešime sakė „Creditinfo Lietuvos“ verslo plėtros ir strategijos vadovė Jekaterina Rojaka.
„Tačiau geroji žinia yra tai, kad pramonės sektoriaus skolų skaičius ir sumos mažėja, palyginti su daug iššūkių sukėlusiais 2021 ir 2022 metais“, – teigė ji.
Kredito biuro vertinimu, šiuo metu aukščiausiai ir aukštai bankroto rizikai priklauso 18 proc. maisto ir gėrimų gamintojų (rizikuoja vėluoti atsiskaityti – 26 proc.), 14 proc. medienos apdirbimo ir baldų gamybos įmonių (21 proc.).
Tarp rizikingų yra 11 proc. chemijos pramonės ir vaistų gamybos (15 proc.), 10 proc. metalo pramonės (16 proc.), 9 proc. plastiko, elektroninių ir buitinių prekių, įrangos (13 proc.), 9 proc. tekstilės ir odos gaminių (12 proc.) bei 4 proc. popieriaus ir kartono gamintojų (10 proc.).
Pagal registruotų skolų sumas neigiamai „pirmauja“ taip pat maisto ir gėrimų gamintojai – jų sukaupta skolų suma šiuo metu viršija 10,3 mln. eurų (registruotų skolų skaičius – 864, vidutinė skolos suma – beveik 12 tūkst. eurų).
Toliau seka medienos apdirbimo ir baldų gamybos įmonės, kurių skolų suma – 7,3 mln. eurų (vidutiniškai – 3,8 tūkst. eurų), metalo apdirbimas ir gaminiai (6,2 mln. eurų ir 8,4 tūkst. eurų), plastiko, elektroninių ir buitinių prekių, įrangos gamintojai (4,3 mln. eurų ir 5,9 tūkst. eurų), popieriaus ir kartono gamintojai (1,5 mln. ir 4,7 tūkst. eurų), chemijos pramonės ir vaistų gamybos įmonės (1 mln. eurų ir 9,5 tūkst. eurų), tekstilės ir odos gaminių gamintojai (1 mln. ir 1,85 tūkst. eurų).