„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2019 10 23 /11:17

D.Grybauskaitė: mokesčių didinimas lėtėjant ekonomikai yra klaida

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad mokesčių didinimas lėtėjant ekonomikai yra klaida ir primena bolševizmo laikus. Anot jos, didinti mokesčius verta tik esant labai giliai krizei.
Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Žinant, jog ekonomika traukiasi ir bus lėtesnis vystymasis, didinti mokesčius apskritai yra klaida, todėl, kad didesni mokesčiai reiškia, kad mes didinsime spaudimą vartojimui, o tai atitinkamai reiškia ir kainų kilimą, ir ekonomikos dar didesnį sulėtėjimą. Manyčiau, kad tokia politika yra šiek tiek klaidinga“, – trečiadienį LRT sakė D.Grybauskaitė.

„Kurti gerovės valstybę per visuotinį mokesčių padidinimą taip pat yra klaidinga, nes būtina sudaryti sąlygas ekonomikai vystytis, uždirbti pinigus, o ne mėginti apiplėšti arba perdalinti. Čia labiau primena bolševizmo laikus, o ne dabartinę ekonominę situaciją šalyje ir 21 amžių“, – pridūrė ji.

Anot prezidentės, didinti mokesčius verta tik esant labai giliai krizei.

D.Grybauskaitė kritikavo ir tai, jog mokesčiai siūlomi per vėlai. Anot jos, tai rodo nestabilumą ir verslui, ir potencialiems investuotojams iš užsienio.

„Mokestinė sistema turi būti sistemiškai keičiama, o ne ištraukiant vieną ar kitą mokestį neapgalvojus, neparuošus visuomenės ir neišdiskutavus. Manyčiau, yra daug skuboto chaoso, ir tai, be jokios abejonės, kenkia biudžeto kokybei“, – sakė D.Grybauskaitė.

„Pirmiausia reikia investuoti, kad sugebėtų Lietuva užsidirbti, nes atimti ir perdalinti proto nereikia, atvirkščiai, tai jau matėme prieš 100 metų, bolševizmo laikais. Valstybė turi užsidirbti, ir tik tada tuo pagrindu kurti gerovę“, – pridūrė ji.

V.Šapoka: nepritarus mokesčiams, bus karpomos išlaidos

Vyriausybė siūlys apkarpyti kai kurias kitų metų išlaidas, jeigu Seimas nepritars naujiems mokesčiams ar jų pakeitimams, sako finansų ministras Vilius Šapoka.

„Jeigu dalis Seimo narių į biudžetą pasižiūrės tik kaip į išlaidas, o į mokesčius pasižiūrės kaip į kažkokį atskirą dalyką, tai jeigu mokestiniams pakeitimas nebus pritarta, tokiu atveju siūlysime karpyti išlaidų augimą“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų komitete teigė ministras.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilius Šapoka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilius Šapoka

„Tai visiškai paprasta ir suprantama, nes fiskalinės drausmės reikalavimų niekas neketina nesilaikyti“, – pridūrė V.Šapoka.

Finansų ministras sako, kad Vyriausybė peržiūrės pajamas ir išlaidas, kai Seimas pirmą kartą apsvarstys biudžeto projektą.

„Ar reikia daryti korekcijas, ar nereikia bus aišku, kai bus gražintas (Vyriausybei)“, – teigė V.Šapoka.

Antradienį Seimas atmetė tris valdančiųjų siūlytus projektus: iniciatoriams grąžintas taršių automobilių mokestis, gyventojų nekilnojamojo turto bazės išplėtimo bei bankų, kredito unijų bei kitų paskolų bendrovių turto apmokestinimo projektai.

Iš šių mokesčių kitąmet suplanuota surinkti papildomai apie 90 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“