„Mūsų verslas tikrai palaikymą čia turės po tokio vizito. Matyti, kad mūsų santykiai ir supratimas yra labai artimi ir šilti, manau, kad toks susitikimas bus labai naudingas ateities santykiams. Linkiu mums išdrįsti, matyti plačiau, veikti taip pat plačiau ir galvoti apie savo interesus visada“, – po susitikimo išplatintame komentare sakė D.Grybauskaitė.
Prezidentė su Kinijos vadovu teigia aptarusi tarptautines prekybos problemas, Kinijos ir Europos, taip pat dvišalius Kinijos ir Lietuvos santykius. Susitikimą ji vadino gana sėkmingu ir kvietė Lietuvos verslą pasinaudoti atsiveriančia Kinijos rinka.
„Džiaugiuosi, kad mūsų interesai dėl tarptautinės prekybos, dėl globalių įsipareigojimų klimato kaitai sutampa. Tai, kad Kinija imasi daugiau atsakomybės ant savo pečių už pasaulinio atšilimo problemas, už tarptautinės prekybos problemas, ir svarbiausia, atsiveria ir kviečia šalis ateiti į savo rinką – tai yra nauja ir labai svarbu (...) ir tikrai mums naudinga“, – tikino D.Grybauskaitė.
Ji su dar keliolika valstybių vadovų dalyvauja Kinijos importo parodoje Šanchajuje, surengtai reaguojant į kritiką, kad Kinija vengia atverti rinką užsienio verslui ir proteguoja tik savo įmones.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Kinija tarp eksporto partnerių užima 25-ą vietą. Pagal importą Kinija yra trylikta.
Dalis pareigūnų nerimauja, kad Kinijos investicijos į Lietuvą gali atnešti nepageidaujamą politinę įtaką, o Pekino išskirtinis dėmesys Rytų Europai skaldo ES vienybę.
Tibeto rėmėjai D.Grybauskaitę ragino dvišaliame susitikime su Xi Jingpingu skirti dėmesio ne tik prekybos ryšiams, bet ir prastėjančiai žmogaus teisių situacijai.