D.Trumpo finansininkai jį palieka ir sako, kad jo deklaracijomis negalima pasitikėti

Ilgamečiai Donaldo Trumpo finansininkai atsisakė jo kaip kliento ir sako, kad JAV eksprezidento finansinėmis deklaracijomis, apimančiomis beveik dešimtmetį, negalima pasitikėti, rodo pirmadienį paskelbti teismo dokumentai.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mazars“ praėjusį trečiadienį laišku informavo eksprezidento bendrovę „Trump Organization“, kad jai daugiau nebedirba. Niujorko prokurorai „Trump Organization“ atžvilgiu vykdo tyrimą dėl įtariamo sukčiavimo.

„Mazars“ laišką teisme paskelbė Niujorko valstijos generalinė prokurorė Letitia James, prašydama teisėjo priversti D.Trumpą vykdyti šaukimus liudyti jos tyrimui.

Praėjusį mėnesį L.James paskelbė, kad per jos civilinį tyrimą dėl D.Trumpo šeimos firmos rasta „reikšmingų įrodymų“ apie apgaulingą verslo praktiką, įskaitant nesąžiningą turto įvertinimą.

„Mazars“ rašė, jog L.James išvados iš dalies paskatino kompaniją priimti sprendimą, kad D.Trumpo deklaracijomis nuo metų, pasibaigusių 2011-ųjų birželio 30-ąją, iki metų, pasibaigusių 2020-ųjų birželio 30-ąją, „nebederėtų pasitikėti“.

Firma pridūrė, kad jos pačios tyrimas ir „iš vidaus bei išorės šaltinių gauta informacija“ taip pat prisidėjo prie tokios išvados.

„Nors mes nepadarėme išvados, kad bendrai įvairiose finansinėse deklaracijose esama duomenų nesutapimų, remdamiesi visomis aplinkybėmis manome, kad mūsų patarimas jums nebepasitikėti šiomis finansinėmis deklaracijomis yra tinkamas“, – nurodė kompanija.

Laiške taip pat rašoma, kad iš dalies dėl šio sprendimo deklaracijų klausimu „Mazars“ „negali teikti jokių naujų darbo produktų „Trump Organization“.

Finansinės deklaracijos yra L.James tyrimo ir Manhatano apygardos prokuratūros atliekamo kriminalinio tyrimo centre.

Abiejų tyrimų metu aiškinamasi, ar „Trump Organization“ apgaudinėjo skolintojus, kad gautų palankių paskolų.

Demokratė L.James sausio mėnesį sakė, jog jos tyrimo metu jau nustatyta, kad „Trump Organization“ nepagrįstai didindavo turto vertę siekdama paskolų, o paskui nuvertindavo turtą, kad iki minimumo susimažintų mokesčius.

Pasak prokurorės, kompanija finansinėms institucijoms, įskaitant Vidaus pajamų tarnybą (IRS), bankus ir draudikus, „dėl ekonominės naudos“ nurodydavo „iškreiptą“ turto vertę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai