J.Powellas sakė, kad FRS ieškos būdų mažinti reguliacinę naštą bankams ir pritaikyti taisykles, priklausomai nuo banko dydžio.
„Mūsų finansų sistema neabejotinai tapo stipresnė ir atsparesnė, nei buvo prieš dešimtmetį“, – Senato Bankininkystės komiteto posėdžiui, kuris vyks antradienį, paruoštame pareiškime sakė J.Powellas.
Jo nuomone, FRS privalo dirbti su kitomis agentūromis, kad „padėtų užtikrinti, jog mūsų finansų sistema išliktų stabili ir efektyvi“.
Tuo tarpu D.Trumpas ir jo atstovaujami respublikonai Kongrese kritiškai vertina itin griežtas bankų sektoriaus taisykles, kurios buvo įvestos po 2008 metų finansų krizės, ir mano, kad jos riboja skolinimą ir ekonominę veiklą.
J.Powellas pripažįsta, kad pokyčiai yra būtini.
„Mes ir toliau svarstysime tinkamus būdus palengvinti reguliacinę naštą, išsaugodami pagrindines reformas, ... kad bankai galėtų skolinti šeimoms ir verslui, siekiant išlaikyti ekonomikos klestėjimą“, – sakė J.Powellas.
JAV centrinis bankas bazinę palūkanų normą šiemet padidino jau du kartus ir manoma, kad dar kartą ji bus didinama gruodį, nepaisant to, kad infliacija vis dar gerokai nesiekia FRS tikslinės kiek mažesnės nei 2 proc. ribos.
J.Powello pareiškimas iš esmės atitinka ankstesnius FRS pareiškimus, kuomet sakyta, jog „tikimės, jog palūkanos augs kiek labiau“.
Nors išsamios ekonominės apžvalgos jis nepateikė, J.Powellas sakė dirbsiąs, kad „paremčiau tolesnę ekonomikos pažangą link visiško atsigavimo, įskaitant stiprią darbo rinką ir infliaciją, artėjančią prie mūsų tikslo“.
Kaip žinoma, D.Trumpas šio mėnesio pradžioje sulaužė tradiciją ir tapo pirmuoju Amerikos prezidentu per 40 metų, kuris nepaskyrė pareigas jau einančio centrinio banko vadovo antrai kadencijai.
Pirmąja FRS vadove moterimi 2014 metais tapusi Janet Yellen centrinį banką paliks vasarį.