„Šiandien žemės ūkio sektoriuje yra 200 tūkst. laisvų darbo vietų“ – didžia dalimi todėl, kad sezoniniai darbininkai, paprastai atvykstantys iš Ispanijos ar Rytų Europos, nebegali patekti į šalį“, – sakė ministras televizijai BFM.
Ūkininkai sako, kad jiems skubiai reikia darbo jėgos, nes artėja braškių, smidrų ir kitų ankstyvųjų daržovių pirmojo derliaus nuėmimas.
„Raginu moteris ir vyrus, kurie nedirba, kurie šiuo metu priversti būti namuose, kiekvieną padavėją, viešbučio administratorių, kirpėją mano rajone – visus, kurių įmonės nedirba. Prašau jų prisijungti prie didžios prancūzų žemdirbių armijos“, – sakė D.Guillaume'as.
Pasak ministro, su šiais žmonėmis bus sudarytos visos darbo dienos darbo sutartys. Visgi neaišku, kaip žmonės galės rasti laisvų darbo vietų ir gauti leidimą keliauti – valstybinės darbo įstaigos karantino metu nepriima lankytojų.
„Pažiūrėsime, kaip tai išspręsti“, – sakė ministras.
Visoje Prancūzijoje neveikia restoranai, viešbučiai, sustabdyta mažmeninė prekyba. Tai skaudžiai atsiliepia šalies ekonomikai, prasidedant vasaros turizmo sezonui.
Šalies turizmo sektorius gali prarasti iki 40 mlrd. eurų, jeigu krizė tęsis tris mėnesius, antradienį radijui „Sun Radio“ sakė Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Jeanas Baptiste‘as Lemoyne'as.
Praėjusiais metais turistai iš užsienio šalyje išleido 58 mlrd. eurų, dar 110 mlrd. eurų pridėjo prancūzai poilsiautojai.
J.-B. Lemoyne'as anksčiau šį mėnesį įspėjo, kad per pirmuosius keturis šių metų mėnesius praradimai sudarys apie 10 mlrd. eurų. Šią žiemą šalį kelias savaites buvo paralyžiavę protestai ir transporto sektoriaus darbuotojų streikai dėl pensijų sistemos reformos.