Platformai „Patreon“, leidžiančiai kūrėjams gauti atlygį už savo turinį, pranešus, kad sustabdo nevyriausybinės organizacijos „Come Back Alive“ (liet. „Grįžk Gyvas“), renkančios pinigus Ukrainos kariuomenei, paskyrą, daugiau nei 15 kūrėjų paskelbė, kad jie persikėlė į lietuvių sukurtą alternatyvą – platformą „Contribee“. 15min pasidomėjo, kaip jiems sekasi.
Neteko 40 proc. rėmėjų, finansinis „minusas“ mažesnis
Tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ vadovas, žurnalistas Šarūnas Černiauskas 15min sakė, kad matematiškai vaizdas atrodo taip: „Pagal rėmėjų skaičių, netekome apie 40 proc. rėmėjų, kuriuos turėjome „Patreon“. Iki visko buvo 600+, dabar turim 363 rėmėjus „Contribee“. Finansiškai minusas mažesnis – apie 20 proc., nes didelė dalis ateinančių į „Contribee“ renkasi „Sieną“ remti didesne suma.
Žurnalistas atvirauja, kad dar yra nemenkas būrys žmonių, kurie neatšaukė paramos „Patreon“ platformoje, nes tiesiogiai palaiko tai, ką daro centras. Taigi remia jo veiklą ir toliau, nors turinio ten daugiau ir nepublikuojama.
„Priėmėme sprendimą visą turinį „Contribee“ bent jau kurį laiką skelbti viešai ir be jokio paywall'o (liet. mokamas turinys), kadangi didelė dalis mūsų dabartinių darbų tiesiogiai susijusi su Ukraina. Labai smagu, kad „Sienos“ rėmėjai tai supranta ir palaiko“, – džiaugiasi Š.Černiauskas.
Jo teigimu, „Contribee“ jis su kolegomis pasirinko kaip lietuvišką alternatyvą. Į ją pereinant esą gavo visą reikalingą, savalaikę pagalbą greitam persikėlimui.
Svarbiausia buvo vertybinė pozicija
Iš „Patreon“ platformos taip pat pasitraukęs lenktynininkas Vaidotas Žala 15min teigė praradęs nedaug rėmėjų. Pasak jo, tuos, kurie nesureagavo į platformos pakeitimą, pakeitė nauji rėmėjai.