Pirmadienį Japonijos ministrų kabinetas paskelbė, kad antrąjį 2015 m. ketvirtį šalies BVP susitraukė 1,6 proc. Nors šis sumažėjimas nebuvo toks stiprus, kaip tikėtasi, tačiau žemyn traukiančios vartotojų išlaidos ir investicijų trūkumas ekonomistų nedžiugina.
Kritikai teigia, kad programa nepasiekė savo tikslo – ženkliai nepadidino ekonomikos augimo.
Nepatenkinamas ekonomikos augimas neliko nepastebėtas S.Abes kritikų, kurie jau seniai kritikavo vadinamąjį „abenomikos“ planą – masinę obligacijų pirkimo kampaniją, struktūrines reformas ir ūkio stimuliavimo programą.
Kritikai teigia, kad programa nepasiekė savo tikslo – ženkliai nepadidino ekonomikos augimo.
„Abenomikos“ planu, kuris buvo pradėtas įgyvendinti 2013 m., Tokijas siekė pagaliau užbaigti keletą metų iš eilės Japoniją kamuojančią defliaciją ir sugrąžinti augimą trečiai pagal dydį pasaulio ekonomikai.
Japonijos centrinis bankas nori, kad 2016 m. vasarą infliacija šalyje pasiektų 2 proc., tačiau finansų ekspertai mano, kad toks noras nerealistiškas.
Prognozuojama, kad Japonijos bankas dar labiau išplės savo ambicingą ekonomikos stimuliavimo programą per ateinančius keletą mėnesių.
Ekonominių tyrimų bendrovės „Capital Economics“ ekspertų teigimu, antroji metų pusė Japonijos ūkiui bus palankesnė ir jis, tikėtina, kad išvengs dar vienos recesijos, o BVP pasistiebs 1 proc.