Rusija importuoja daugiau nei 40 procentų viduje suvartojamų maisto produktų. Importo draudimas pakels Rusijos maisto kainas tuo metu, kai infliacija Rusijoje ir taip netoleruotinai aukšta ir kai centrinis bankas kovoja su kainų augimu ir rublio nuvertėjimu keldamas palūkanų normas.
Lietuvos verslas taip pat neišvengiamai nukentės nuo šių sankcijų. 2013 metais Lietuva eksportavo į Rusiją maisto ir maisto žaliavų už 4,74 mlrd. litų, kas sudarė 5,6 proc. viso prekių eksporto. Tiesa, 77 proc. Lietuvos maisto ir maisto žaliavų eksporto į Rusiją yra reeksportuojamos prekės – pagrinde vaisiai, daržovės, riešutai ir gėrimai. Transporto ir logistikos sektoriai, kurie aptarnauja reeksporto srautus, turės sumažinti savo į Rusiją orientuoto verslo apimtis bei ieškoti naujų rinkų.
Lietuviškų prekių srautai į Rusiją taip pat yra reikšmingi. Pernai Lietuva eksportavo lietuviškos kilmės prekių už 1,07 mlrd. litų. 47 proc. šio eksporto sudarė pieno produktai, 15 proc. mėsa, 9 proc. gėrimai. Prieš draudimą Lietuva į Rusiją nukreipdavo apie ketvirtį lietuviškos kilmės pieno produktų, gėrimų ir mėsos. Tiesa, kiaulienos Lietuva jau negalėjo įvežti į Rusiją nuo metų pradžios, tačiau dabar draudimas, tikėtina, apims ir jautienos bei kitos mėsos įvežimą.
„Rusija nerodo noro nusileisti konflikte su Ukraina ir yra pasiruošusi tolesnei konfrontacijai su Vakarais. Prekybos draudimai neigiamai atsilieps mūsų ekonomikai. Galime tik pasidžiaugti, kad Lietuva praeityje sugebėdavo prisitaikyti prie išorinių sukrėtimų. Taip pat ir dabar ekonominė priklausomybė nuo Rusijos jau mažėja ir verslas sėkmingai plečiasi į naujas rinkas“, – kalbėjo analitikas.