Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl karantino apriboti verslai gali pasinaudoti „Sodros“ mokestine pagalba

Keičiantis karantino sąlygoms ir apribojus daugiau ekonominių veiklų, daugiau įmonių sulauks mokestinės pagalbos iš „Sodros“. Karantino paveiktoms įmonėms „Sodra“ leidžia nemokėti įmokų ir vėliau jas atidėti supaprastintomis sąlygomis – be palūkanų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / 123RF.com nuotr.

„Šiuo metu esame gavę beveik 2500 prašymų netaikyti sankcijų iš įmonių, kurių veikla apribota dėl karantino. Jų įsipareigojimų suma, kurią planuojama atidėti, šiuo metu viršija 9 mln. eurų. Karantiną sugriežtinus, „Sodros“ mokestine pagalba galės pasinaudoti daugiau verslų. Tačiau svarbu, kad draudėjai informuotų „Sodrą“ apie tai, jog jiems mokestinė pagalba yra reikalinga“, – sako „Sodros“ direktoriaus pavaduotojas Ježy Miskis.

Įmonės, kurios patiria sunkumų dėl veiklos apribojimų per karantiną, gali „Sodrai“ pateikti prašymą netaikyti sankcijų. Nepateikus prašymo „Sodra“ socialinio draudimo įmokas administruoja įprasta tvarka.

123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.
123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.

Mokestinė pagalba supaprastintomis sąlygomis teikiama toms įmonėms, kurių veikla yra ar bus apribota Vyriausybės sprendimu ir kurios yra įtrauktos į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) COVID-19 paveiktų draudėjų sąrašus.

Įmonės, kurių veikla apribota, pateikusios prašymą netaikyti sankcijų, gali nemokėti įmokų, o baigiantis karantinui pateikti prašymą „Sodrai“ dėl susikaupusių įmokų atidėjimo supaprastinta tvarka.

Įmokas atidedant supaprastinta tvarka neskaičiuojamos palūkanos bei nereikia pagrįsti mokumo. Įmonės gali įmokas atidėti (susikaupusių įsipareigojimų nemokėti) iki metų, o vėliau mokėjimus išdėstyti per ketverius metus.

„Sodra“ taip pat pasirūpino, kad paramos sulauktų ir tie verslai, kurie jau išnaudojo nereikšmingą (de minimis) valstybės pagalbą.

Įmokos, perkopiančios Europos ekonominės bendrijos (EEB) nustatytą nereikšmingos pagalbos (de minimis) ribą, tai pat gali būti atidėtos be palūkanų. Tačiau įmonės turės pateikti mokumo atkūrimo planą, o nereikšmingą (de minimis) valstybės pagalbą viršijančias atidėtas įmokas sumokėti ne vėliau kaip iki 2022 metų pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai