Dėl neteisingo ženklinimo nenurodant, kad sudėtyje yra GMO, sustabdytas turkiškų saldainių realizavimas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl neteisingo ženklinimo neleista realizuoti 19,2 tonų šokoladinių saldainių, importuotų iš Turkijos (gamintojas – „Nurettin Ve Celaledtin Tatlidil Sekerleme Gida Tic“).
Saldainiai
Saldainiai / J. Andrijauskaitės nuotr.

Vykdydami importuojamų maisto produktų kontrolę, Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai paėmė šokoladinių saldainių „Nurtat Cokoline“ mėginius ištirti dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO). Atlikus laboratorinius tyrimus, šių saldainių sudėtyje nustatyta daugiau kaip 5 proc. genetiškai modifikuotų sojų produktų, nors apie tai nebuvo nurodyta ženklinimo etiketėse.

Šokoladinius saldainius importavusiai įmonei UAB „Daisena“ (Taikos pr. 161, Kaunas) neleista tiekti į rinką visos saldumynų siuntos (19,2 t) ir nurodyta juos perženklinti arba siuntą grąžinti gamintojui.

„UAB „Daisena“ importuojamos maisto siuntos bus kontroliuojamos griežčiau. Iš kiekvienos importuojamos siuntos bus imami mėginiai laboratoriniam tyrimui, kol trijų iš eilės siuntų mėginių tyrimų rezultatai atitiks visus teisės aktų reikalavimus. Jei maisto produktų sudėtyje yra daugiau kaip 0,9 proc. GMO, ženklinimo etiketėse privaloma nurodyti, kad „produkto sudėtyje yra sudedamųjų dalių su GMO“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Pasak V.Jarošienės, šiais metais vykdant importuojamų maisto produktų (kukurūzų, sojų, rapsų, maisto papildų, konditerijos gaminių, šokolado produktų, ryžių ir kitų maisto produktų) valstybinę kontrolę, buvo atrinkti 35 maisto produktų mėginiai genetinei modifikacijai nustatyti. 3 mėginiuose buvo nustatyti genetiškai modifikuoti sojų produktai, kurie nebuvo nurodyti ženklinimo etiketėse, todėl buvo grąžinta perženklinti beveik 38 tonos konditerijos gaminių. 2011 m. dėl genetinės modifikacijos buvo ištirta 119 maisto produktų mėginių, 3 nustatyti genetiškai modifikuoti sojų produktai, kurie nebuvo nurodyti ženklinimo etiketėse. Iš viso praėjusiais metais buvo grąžinta perženklinti 26 tonos maisto produktų.

Europos Sąjungoje yra patvirtintos ir leistinos maisto produktų gamybai 2 genetiškai modifikuotų sojų veislės, daugiau kaip 30 rūšių kukurūzų veislių, 5 rapsų ir 5 medvilnės veislės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai