Nė viename iš 13 Vokietijos vyndarystės regionų 2019 metais nesusidarė reikalinga temperatūra (-7 laipsniai pagal Celsijų) vienais iš šilčiausių metų pasaulyje.
„2019 metai įeis į istoriją kaip metai, kai visoje šalyje negauta sušalusių vynuogių derliaus“, – sakoma Vokietijos vyno instituto (DWI) atstovo spaudai Ernsto Buescherio pranešime.
Vyno gamintojai jau susidūrė su sunkumais gamindami brangų ledo vyną, kuriame yra daug cukraus, tačiau mažai alkoholio, 2017 ir 2018 metais, kai tik keliuose vynuogių auginimo regionuose Vokietijoje orai buvo pakankamai šalti.
2012 ir 2015 metų derlius buvo geresnis, tačiau 2014 metais derlius buvo negausus, pranešė DWI.
Ledo vynas gaminamas iš vynuogių, natūraliai sušalusių ant vynmedžių.
Kuo šaltesnė temperatūra būna derliaus nuėmimo metu, tuo saldesnis gaunamas vynas.
Temperatūrai kylant dėl klimato pokyčių, vyndariai susiduria su papildomais iššūkiais – ilgos karštos vasaros, dėl kurių vynuogės, skirtos ledo vynui, sunoksta anksti.
„Tai reiškia, kad vynuogės turi ilgiau išlikti sveikos, iki kol jas galima skinti“, – pažymėjo DWI.
Institutas įspėjo, kad mažo derliaus perspektyvos vis smarkiau atbaido vyndarius nuo ledo vyno gamybos.
„Jei ateinančiais metais žiemos bus šiltos, ledo vynas iš Vokietijos vyndarystės regionų gali tapti dar didesne retenybe, nei yra dabar“, – teigė E.Buescheris.
Vokietijos ledo vynuose natūralus cukraus kiekis paprastai būna didesnis nei 100 gramų litre, tačiau alkoholio kiekis sudaro tik apie 7 procentus.
Mažo butelio vokiško ledo vyno kaina prasideda maždau nuo 20 eurų, tačiau aukštesnės kokybės butelius galima parduoti už gerokai didesnę nei 100 eurų kainą.
Kanada, Austrija ir Vokietija yra didžiausios ledo vyno gamintojos visame pasaulyje.
Naujasis desertinis vynas ypač populiarus Japonijoje, Kinijoje, Skandinavijoje ir JAV.