„Small Planet Airlines“ rinkodaros vadovas Simonas Bartkus tikina, kad skrydžių bendrovės kainų nedidino, atvirkščiai, – jos kurį laiką mažėjo. Didesnę skrydžių kainą galėjo nulemti techninės priežastys – dėl Tarptautinio Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos Lietuvoje liko mažiau skrydžių.
„Neturiu jokių duomenų, kad aviakompanijos būtų kėlusios kainas. Žinoma, kainos, turi tam tikrą sezoniškumą – vasarą šiek tiek brangiau nei kitais metų laikais, tačiau manęs nėra pasiekusi informacija, kad kainos būtų kilusios dėl rekonstrukcijos ar kitų priežasčių. Apskritai aviacijos kainos visoje Europoje pastaruoju metu tik mažėjo, ypač dėl degalų kainų“, – sako S.Bartkus.
Dar gegužę skrydžių kainos buvo 11 proc. mažesnės nei prieš metus, rodo Statistikos departamento duomenys.
Infliaciją kėlė alus, maistas ir kavinės
Metinė infliacija šalyje liepą sudarė 3,9 proc., o daugiausia įtakos tam turėjo alaus, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, restoranų, kavinių, degalų ir tepalų, tabako gaminių, keleivių vežimo oro transportu paslaugų kainų padidėjimas. Tačiau infliaciją pristabdė daržovių, farmacijos gaminių, elektros energijos kainų sumažėjimas.
31 proc. per metus pabrangęs alus išlaiko didžiausią įtaką metinei infliacijai – vien jis vartojimo krepšelio kainą šalyje pakėlė 0,6 proc. Pieno produktai per metus brango 7,3 proc., restoranų ir kitų viešojo maitinimo įstaigų kainos augo 9,1 proc. Tačiau 8,2 proc. atpigo daržovės.
Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 3,3 proc., paslaugų – 5,5 proc.
Be keleivių vežimo oro transportu, per liepą, lyginant su birželiu, labiausiai pabrango svogūnai (27 proc.), burokėliai (24 proc.), morkos (20 proc.) ir apelsinai.
Tarp labiausiai atpigusių prekių per mėnesį – kopūstai (26 proc.), persikai (24,2 proc.), ankstyvosios bulvės (23 proc.).
Apskritai liepą, lyginant su birželiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 0,3 proc. Tačiau sezoninis kainų mažėjimas pernai liepą buvo didesnis ir siekė 0,7 proc.