Testavimas nepalankiausiomis sąlygomis, kurio rezultatai buvo paskelbti FRS svetainėje, įtrauktas į visų didžiausių nacionalinių bankų ir didžiausių užsienio bankų skyrių dviejų pakopų patikrinimus, kuriuos atlieka JAV centrinis bankas.
Pagal šio testavimo rezultatus FRS sprendžia, ar leisti bankams išmokėti dividendus ir išpirkti dalį akcijų.
Atlikęs testavimą, FRS paskelbė, kad dauguma didžiausių JAV veikiančių bankų galės padidinti išmokas akcininkams, tačiau du iš šešių didžiausių bankų – „Goldman Sachs Group“ ir „Morgan Stanley“ – dividendų dydį ir akcijų išpirkimą turės įšaldyti dabartiniuose lygiuose.
Likę keturi didžiojo Volstrito šešeto bankai – „JPMorgan Chase“, „Bank of America“, „Citigroup“ ir „Wells Fargo“ – visiškai atlaikė testavimą.
Tuo tarpu „Deutsche Bank“ bankas Jungtinėse Valstijose dabar negalės išmokėti dividendų patronuojančiajam bankui, nes vienintelis iš 35 bankų visiškai neatlaikė testavimo nepalankiausiomis sąlygomis. FRS konkrečiai užkliuvo dideli „Deutsche Bank“ kontrolės sistemų ir duomenų Jungtinėse Valstijose trūkumai.
Panašaus testavimo „Deutsche Bank“ bankas Jungtinėse Valstijose neatlaikė ir 2015 bei 2016 metais.
Užbaigus patikrinimą, 22 didžiausi JAV bankai savo akcininkams per artimiausius metus dabar galės išmokėti iš viso 168 mlrd. JAV dolerių – 20 proc. daugiau negu pernai, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.
O 34 iš 35 tikrintų bankų galės paskirstyti 95 proc. tikėtino pelno, pareiškė JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“ šaltiniai JAV centriniame banke.
„Citigroup“ ir „Wells Fargo“ gavo leidimą akcininkams išmokėti daugiau kaip 100 proc. tikėtino pelno, o tai rodo, kad FRS šiuos bankus laiko pakankamai atspariais, tad jiems gali būti leista pradėti mažinti kapitalo rezervus.
„Bank of America“ akcininkams pažadėjo 2018 metais padidinti dividendus 25 proc., o akcijų išpirkimui skirti 20,6 mlrd. JAV dolerių. Pernai bankas akcijų išpirkimui išleido 12,9 mlrd. JAV dolerių.
Bankų testavimas nepalankiausiomis sąlygomis Jungtinėse Valstijose atliekamas jau aštuntus metus iš eilės. Pagrindinis jo tikslas – patikrinti, ar bankai yra pasirengę naujai krizei, ir sustiprinti visuomenės pasitikėjimą kredito įstaigomis. Pirmaisiais metais nemažai bankų neatlaikydavo testavimo, tačiau pastaraisiais metais padėtis pagerėjo.
Šiais metais testavimo scenarijai buvo griežčiausi iš kada nors taikytųjų, pažymi „The Wall Street Journal“. Juose, be kita ko, buvo numatytas nedarbo lygio pakilimas iki daugiau kaip 10 proc., būsto ir akcijų kainų kritimas, taip pat milžiniški ir vis didėjantys bankų nuostoliai iš kredito kortelių ir paskolų automobiliui pirkti.