„G7 šalių finansų ministrai yra pasirengę imtis veiksmų, įskaitant deramas fiskalines priemones, kad būtų galima padėti reaguoti į viruso plitimą ir pagelbėti ekonomikai šiame etape“, – pareiškė grupė po telefoninės ministrų ir centrinių bankininkų konferencijos.
„G7 šalių finansų ministrai yra pasirengę imtis veiksmų, įskaitant deramas fiskalines priemones, kad padėtų reaguoti į viruso plitimą ir pagelbėtų ekonomikai šiame etape“, – pareiškė grupė po telefoninės ministrų ir centrinių bankininkų konferencijos.
„G7 šalių centriniai bankai ir toliau vykdys savo įgaliojimus, palaikydami kainų stabilumą ir ekonomikos augimą bei išlaikydami finansų sistemos atsparumą“, – rašoma parengtame pareiškime.
Pažangiausių pasaulio ekonomikų – Didžiosios Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos ir JAV – pareigūnai nepaskelbė jokių konkrečių ekonomikos palaikymo priemonių.
Pasak pranešimo, „G7 šalių finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai yra pasirengę toliau bendradarbiauti įgyvendinant savalaikes ir veiksmingas priemones“.
Įmonėms visame pasaulyje tenka susitaikyti su vyriausybių veiksmų, kuriais siekiama sustabdyti koronaviruso plitimą, padariniais.
Tuo tarpu Kinijoje, kur įvyko viruso protrūkis, buvo uždaryti miestai ir sustabdyta dalis gamyklų.
Nerimas, kad krizė gali stiprėti, praėjusią savaitę nusmukdė akcijų rinkas, nors indeksai šią savaitę atsigavo viliantis, jog pareigūnai imsis veiksmų, pavyzdžiui, sumažins palūkanų normas ar pradės teikti neatidėliotiną finansavimą.