Didžiajai Britanijai rekomenduojama įdiegti išmaniuosius šiukšlių konteinerius

Ekspertai Didžiosios Britanijos vietos valdžios institucijoms rekomenduoja šiukšlių konteineriuose įrengti specialius daviklius, kurie padės optimizuoti atliekų išvežimą ir pagerinti gyvenimo kokybę, rašo britų dienraštis „The Daily Telegraph“.
Atliekų perdirbimas
Atliekų perdirbimas

Bato ir Šiaurės rytų Somerseto vietos valdžia jau naudoja tokius daviklius, taigi atliekos surenkamos tik tada, kai konteineris yra pilnas.

Jeigu, pavyzdžiui, pensininkas neišneša šiukšlių ilgiau kaip dvi savaites, davikliai gali tai atsekti ir įspėti jo šeimos gydytoją.

Be to, jeigu, pavyzdžiui, pensininkas neišneša šiukšlių ilgiau kaip dvi savaites, davikliai gali tai atsekti ir įspėti jo šeimos gydytoją, rašo laikraštis.

Ekspertų ataskaitą parengė labdaros inovacijų fondas „Nesta“ ir Komunalinių tarnybų pertvarkymo tinklas – Didžiosios Britanijos valdžios 2013 metais įkurta organizacija.

Ekspertai spėja, kad davikliai per artimiausią dešimtmetį šalyje bus įrengti visuose šiukšlių konteineriuose. Jų teigimu, skaitmeninių technologijų diegimas bus naudingas ne tik vienišiems pensininkams. Pavyzdžiui, naudojant daviklius taip pat bus galima lengvai nustatyti, kokiose gatvėse vėluojama išvežti atliekas.

„Išmanieji“ šiukšlių konteineriai vietos valdžiai padės sutaupyti iki 14,7 mln. svarų per metus, daugiausia dėl darbuotojų skaičiaus sumažinimo.

O pačios vietos valdžios institucijos iš kontorų, kuriose dirba daugybė valdininkų, po kelerių metų virs „elektroniniais tarpininkais“, kurie daugiausia veiks internete, prognozuoja ataskaitos autoriai.

Tuo tarpu „Volvo Group“, bendradarbiaudama su Švedijos atliekų perdirbimo įmone „Renova“ ir trimis universitetais, parengė robotizuotą atliekų išvežimo sistemą.

Ant šiukšliavežio stogo įrengiama bepilotė skraidyklė, kuri skenuoja vietovę ir padeda sistemai rasti šiukšlių konteinerius. Po to nuo šiukšliavežio atsiskiria robotas pakrovėjas, kuris juda bepilotės skraidyklės koreguojamu maršrutu, paima konteinerį, nugabena jį iki šiukšliavežio, ištuština ir grąžina į vietą.

Pekino valdžia kiek anksčiau šį mėnesį pristatė „išmaniąją“ maisto atliekų ir antriniam perdirbimui tinkamų atliekų rūšiavimo sistemą.

Kol kas šiukšliavežį vairuoja žmogus, bet ilgainiui planuojama pereiti prie visiškai automatizuotos sistemos.

O Pekino valdžia kiek anksčiau šį mėnesį pristatė „išmaniąją“ maisto atliekų ir antriniam perdirbimui tinkamų atliekų rūšiavimo sistemą. Jau šiais metais tokios sistemos bus įdiegtos 1 tūkst. Pekino mikrorajonų. Gyventojai turės supakuoti perdirbamas atliekas ir ant pakuotės priklijuoti lipduką su QR kodu, o tolesniu rūšiavimu pasirūpins sistema.

Tokiu būdu atliekas rūšiuojantiems gyventojams bus skiriami taškai, kuriuos bus galima panaudoti apsiperkant Pekino prekybos centruose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų