„Tikiuosi, kad Europos Sąjunga kolektyviai labai griežtai atsakys naujomis sankcijomis, įskaitant „trečiojo lygmens“ sankcijas, kurios realiai smogtų Rusijos ekonomikai“, – sakė D.Cameronas antradienį per vieno Britanijos parlamento komiteto posėdį.
Tikiuosi, kad Europos Sąjunga kolektyviai labai griežtai atsakys naujomis sankcijomis
„Tačiau jeigu tai nebūtų įmanoma, turėtume žvelgti į kitas galimybes. Aišku, kad svarstyti SWIFT bankininkystės klausimus yra reikšmingas sprendimas, tačiau tame būtų tam tikros logikos“, – pridūrė premjeras.
Tuo tarpu Maskva perspėjo, kad priėmus sprendimą atimti iš Rusijos galimybę naudotis SWIFT sistema Vakarų šalys sulauktų atsakomųjų veiksmų.
„Sveikas protas, kurio pastaruoju metu aiškiai stinga, vis dėlto turėtų būti. Atjungus nuo SWIFT nutrūktų ne vien mokėjimai Rusijai, bet ir iš jos. Nežinau, kam tai bus naudinga“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos URM Ekonominio bendradarbiavimo departamento direktorius Jevgenijus Stanislavovas sakė .
„Toks sprendimas gali būti tik politiškai motyvuotas ir gali būti tik politinio spaudimo pagrindiniams SWIFT steigėjams rezultatas – eilinis šiuo metu Vakaruose praktikuojamos geoekonomikos pasireiškimas, kai dėl išgalvotų politinių nuostatų aukojami visiškai konkretūs verslo interesai“, – pridūrė jis.
J.Stanislavovas taip pat sakė, kad Rusija, jeigu būtų atjungta nuo SWIFT, imtųsi atsakomųjų priemonių. „Pasiruošimai jau vykdomi“, – perspėjo jis.