Didžioji Britanija sutiko atsiimti plastiko atliekas iš Malaizijos

Didžioji Britanija sutiko atsiimti keturiasdešimt du neteisėtai į Malaiziją įvežtus konteinerius su plastiko atliekomis, pirmadienį pranešė pareigūnai.
Plastikas vandenyne
Plastikas vandenyne / 123RF.com nuotr.

Nuo praėjusių metų, kai Kinija, kuri didžiavosi milžiniška atliekų perdirbimo pramone, nurodė sustabdyti atliekų importą, į Pietryčių Azija imta gabenti plastiko atliekas iš labiau išsivysčiusių šalių, tokių kaip Jungtinės Valstijos ir Australija.

Įsigaliojus draudimui, daugelis perdirbimo įmonių iš Kinijos persikėlė į Malaiziją, o šalies pareigūnai yra priversti mėginti sugrąžinti daugybę konteinerių su atliekomis į kilmės šalis.

Po Jungtinės Karalystės (JK) aplinkos apsaugos pareigūnų vizito į Malaiziją, JK sutiko atsiimti konteinerius, nuo praėjusių metų atgabentų į pagrindinį uostą Penango valstijoje šalies šiaurėje be būtinų importo dokumentų.

Malaizijos aplinkos ministrė Yeo Bee Yin pasveikino „itin pagirtiną“ Londono žingsnį.

„Šis bendradarbiavimas reiškia pripažinimą, kad tarša plastiku yra visuotinė problema, kuriai spręsti reikia įvairių šalių įsipareigojimo“, – sakoma ministrės pranešime.

Didžiosios Britanijos vyriausiasis komisaras Charlesas Hay pareiškė, kad konteinerių grąžinimas rodo JK „ryžtą kovoti su nelegalia plastikinių atliekų prekyba“.

JK pareigūnai tikisi visus konteinerius atsiimti iki metų pabaigos, pažymėjo Malaizijos vyriausiosios komisijos atstovas.

Kelios Pietryčių Azijos šalys pastaraisiais mėnesiais išsiuntė nepageidaujamas atliekas į šalis, iš kurios jos buvo atgabentos.

Indonezija grąžino šimtus konteinerių į kilmės šalis, o Filipinai grąžino didžiulę šiukšlių siuntą į Kanadą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai