Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) – vadinamojo „Brexit“ – šalininkai ir priešininkai skirtingai vertina svaro kurso kritimą. O Didžiosios Britanijos valiuta nuo birželio 24 dienos, kuomet paaiškėjo referendumo rezultatai, JAV dolerio atžvilgiu atpigo 17 proc., rašoma agentūros pranešime.
„Brexit“ šalininkai teigia, kad svaras buvo pernelyg brangus ir varžė šalies ekonomikos augimą, tuo tarpu priešininkai mano, kad svaro kurso kritimas pranašauja infliacijos šuolį ir gyventojų perkamosios galios mažėjimą.
„Pamatinės ekonominės metodikos, kurios naudojamos valiutos kurso pusiausvyrai nustatyti – ar tai būtų perkamosios galios paritetas, ar einamosios sąskaitos pusiausvyra, – nuosekliai rodo, kad svaras šiuo metu yra nuvertintas maždaug 15 proc.“, – nurodoma agentūros pranešime.
Ir agentūra nemano, kad padėtis artimiausiu metu pasikeistų, nes Anglijos bankui reikia subalansuoti kainų kilimą ir „nuolat lėtėjantį ekonomikos augimą“, kurį daugelis ekonomistų vadina „Brexit“ balsavimo ilgesnės trukmės padariniu.
S&P prognozuoja, kad Anglijos bankas į didesnę infliaciją žiūrės pro pirštus, nes pirmiausia sieks remti ekonomikos augimą. O tokiu atveju reikšmingesnio svaro brangimo artimiausiu metu neverta tikėtis.