Visi 15min studijos dalyviai – Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Marius Ablačinskas bei Lietuvos verslo konfederacijos generalinio direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Jankauskas – akcentavo, kad bedarbių mokymų kokybė netenkina.
Šalyje yra per 300 mokymo įstaigų ir tūkstančiai programų, kurias gali rinktis bedarbiai, tačiau jų kokybė kontroliuojama menkai, pripažino M.Ablačinskas.
K.Jankauskas akcentavo, kad trūksta bendro darbo – darbdaviai ne visuomet yra įtraukiami į bedarbių rengimą – todėl valstybės dešimtys milijonai eurų panaudojami neefektyviai.
Jis siūlė „apversti piramidę“ – pagrindas turi būti bedarbiai ir darbdaviai, o ne lėšos ir jų įsisavinimas. Jis piktinosi, kad Lietuvos darbo birža disponuoja milžiniškomis lėšomis, ir pasigedo rezultatų, „kas už tai nuperkama“.
15min jau ne kartą rašė, kad ne visi bedarbiai patenkinti gaunamų mokymų kokybe, nors pinigai tam skiriami dideli.
L.Valalytė akcentavo, kad šiuo metu situacija gerėja ir vis daugiau iš mokymų sugrįžusių bedarbių įsidarbina – tokių yra daugiau nei pusė. Ji apgailestavo, kad darbo birža neturi galimybės paveikti mokymų kokybės – jei bedarbis pasirinko mokymus, ir jie nekokybiški, už tai atsakinga profesinio mokymo mokykla, o čia kontrolės trūksta.
15min studijoje su pašnekovais gvildenome šią problemą – kodėl skiriami dideli pinigai kuria menką rezultatą, ko trūksta ir kaip galima spręsti įsisenėjusią nedarbo problemą. Daugiau informacijos transliacijos įraše.